وزیر امور خارجه: جنگ راه حل بحران اوکراین نیست و هیچ بحران دیگری وجود ندارد

[ad_1]

سیمون کاوانی وزیر امور خارجه ایرلند در تماس تلفنی با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان درباره روابط نزدیک، منطقه ای و بین المللی از جمله بحران اوکراین و مذاکرات وین گفتگو کرد.

به گزارش ایسنا،حسین امیرعبداللهیان با اشاره به سفر ماه گذشته وزیر امور خارجه ایرلند به تهران و دیدار در خلال کنفرانس امنیتی مونیخ، ابراز امیدواری کرد که این سفر بهبود چشمگیری داشته باشد، همکاری ایران و ایرلند و بهبود اقتصاد و تجارت در نقشه راه. . .گسترش رو به جلو.

وزیر امور خارجه ایرلند همچنین تاکید کرد: بر اساس مذاکرات وین، همه طرف‌ها مایلند آخرین گام را بردارند و تلاش می‌کنند تا به سطح بالایی از اعتماد و اطمینان به توافق برسند.

سیمون کاوانی بر موضوع ضمانت‌های اقتصادی برای ایران تاکید کرد و افزود: در نتیجه قطعنامه 2231 تلاش‌های خود را با ایرلند مضاعف کرده‌ایم، از سوی دیگر بتوانیم مشارکتی داشته باشیم. مطمئن باشید.

امیرعبداللهیان در بخشی دیگر از این گفتگو اظهار داشت: جنگ راه حل بحران اوکراین نیست و بحران دیگری وجود ندارد. البته نباید ریشه های درگیری و تلاش های ناتو برای گسترش نظامی گری در منطقه را نادیده گرفت.

رئیس جمهور کشورمان در این زمینه با یادآوری تجربه 20 ساله آمریکا و ناتو در افغانستان تاکید کرد: همچنین در شرایط بحران یمن، جنگ باید با راه حل سیاسی پایان یابد. باید اولویت اول باشد.”

امیرعبداللهیان افزود: تصمیم اخیر شورای امنیت در یمن واقعیت های این کشور را نادیده می گیرد و کمکی به حل مناقشه یمن نخواهد کرد.

وزیر امور خارجه ایرلند در بیانیه ای درباره قطعنامه اخیر شورای امنیت در یمن گفت: ایرلند از این قطعنامه حمایت نکرده و به دنبال گفت و گو در یمن است و ما معتقدیم که سازمان ملل باید در روند مذاکرات برای حل بحران کمک کند. در کشورهایی که شاهد یک بحران انسانی هستیم.» .

وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و ایرلند بر ضرورت گفتگو و گفت و گوی مستمر برای پیگیری توسعه چشم انداز و مسائل منطقه ای و بین المللی تاکید کردند.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

مونو پتاسیم فسفات ✔️ وارد کننده اصلی ⚡ قیمت رقابتی

مونو پتاسیم فسفات ✔️ وارد کننده کلیدی ⚡ قیمت رقابتی سولفات منگنز, مونو آمونیوم فسفات, …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.