مطالعه استعلام قیمت فیلتر درایر و نکات خیلی مهم هنگام خرید آن بیشتر

استعلام قیمت فیلتر درایر و نکات خیلی مهم هنگام خرید آن
کر درایر, فیلتر درایر, پوسته کر

کر درایر جاذب رطوبت و آنتی اسید آلکو H-48 قطعات بسیار ریز فلزی که شامل فلزاتی از قبیل آهن، مس، برنج و آلومینیوم است، می تواند به جداره داخلی سیلندرها و به یاتاقان ها که از جنس فلزات نرم می باشند صدمه زده و یا مسیر خروجی لوله مویین را مسدود نماید. نحوه کار پوسته کر به این صورت است که ابتدا مبرد از یک رینگ بزرگ که بین بلوک و صفحه داخلی فیلتر قرار داده شده برای گرفتن مواد خارجی عبور کرده و سپس از تورهای شبکه ای که بر روی بلوک ها قرار دارد، می گذرد. آلومینای فعال یکی از انواع جاذب رطوبت پرکاربرد در صنعت فیلتر سازی است که ساختاری متخلخل دارد. بنابراین برای خرید یک فیلتر درایر با قیمت مناسب باید جنس و قیمت کر درایر را نیز در نظر داشت. این ساده و قابل اعتماد است ، بنابراین به طور گسترده ای مورد استفاده قرار گرفته است. فرایند جذب رطوبت و ترکیبات شیمیایی به صورت جذب فیزیکی و جذب شیمیایی درهسته های جامد فیلتر درایر که از آلومینا ژل ساخته شده اند، قابل انجام است. این فیلترها رطوبت و ذرات جامد احتمالی موجود در سیال را قبل از بازگشت به کمپرسور جذب می کنند. مایع شکن همان طور که از نام آن بر میآید، وظیفه دارد در صورت برگشت مایع از اواپراتور مانع از ورود آن به کمپرسور شود.

اویل سپراتور مانعی برای این اتفاق است.

پیش از پرداختن به وظیفهی مایع شکن، اجازه دهید اندکی دربارهی اواپراتور صحبت کنیم. مایع مبرد در اواپراتور تا نقطهی جوش گرم میشود. این امر موجب روغن کاری قطعات کمپرسور میشود و علاوه بر بالا بردن بازده سیستم تبرید، لرزش و صدای اضافی و نامطلوب کمپرسور را تا حد بسیار زیادی کم میکند. همانطور که پیش تر اشاره کردیم، یک سیستم تبرید با رطوبت بسیار زیادی سروکار دارد که برای عملکرد صحیح این سیستم باید مقدار اضافی این رطوبت و اجزای خارجی دیگر مثل گرد و غبار را گرفت. آلومینای فعال یک ساختار متخلخل است، که به واسطه این سطح متخلخل سطح تماس بالایی را ایجاد می کند. روغن باقی مانده در یک مخزن جمع آوری میشود و وقتی سطح آن به میزان مشخصی رسید توسط شناور به سمت بالا حرکت کرده و مجددا وارد کمپرسور میشود. 2- روغن جمع آوری شده توسط اویل سپراتور دوباره به کمپرسور باز خواهد گشت. رسیور مخزنی است که وظیفهی آن جمع آوری مایع مبرد است که از کندانسور خارج میشود. اویل سپراتور مانعی برای این اتفاق است. این ماده متخلخل جامد مولکولهای آب را جذب میکند در حالی که ذرات بزرگتر فریون آزادانه آن را عبور میدهند. Th is c᠎ontent w​as written  by ​GS A Conten t Gene rator DE MO.

جذب فیزیکی ساده ترین روش در فرآیند فیلتراسیون است.

به عنوان مثال آلومینا ژل ترکیبی از دو جاذب آلومینای فعال و سیلیکا ژل درست شده است، که در مرحله اول فراِند جذب به صورت فیزیکی و در گام دوم، فرآیند جذب به صورت شیمیایی خواهد بود. در گیر کردن رطوبت و مواد شیمیایی موجود در سیال، در یک فرآیند شیمیایی یکی دیگر از روش های حذف مواد شیمیایی و رطوبت در سیال مبرد است. زدیم. کارکرد درست سیستمهای برودتی وابسته به عملکرد صحیح هر کدام از این اجزا است، به گونهای که اختلال در کار هر کدام از آن ها، اختلال در کار کل سیستم است. چرا که رطوبت می تواند باعث ایجاد انجماد و خوردگی در اجزای فلزی سیستم و آسیب رسیدن به آن شود. یکی از مواد شیمیایی که در این فرآیند به ما کمک می کند سیلیکا ژل جاذبی است. جذب فیزیکی ساده ترین روش در فرآیند فیلتراسیون است. برای مثال، هرگاه در فرآیند تبرید، در اثر تجزیه سیال و یا روغن اسید تولید شود باید از ماده جذب کننده ای استفاده کرد که بتواند اسید را از بین ببرد.

پوسته کر یا فیلتر درایر با هسته تعویض پذیر وسیله ای است که مواد خارجی مانند خاک، روغن، رطوبت و اسید تولید شده توسط رطوبت را از مبرد می گیرد. از آنجایی که این کمپرسورهای در مکانهایی دارای ذرات معلق و گرد و غبار فراوان استفاده میشوند لازم است که در بسته به آلودگیهای محیطی و زمان کارکرد دستگاه، در دورههای شش ماهه تعویض شوند تا کارایی دستگاه کمپرسور کاهشی پیدا نکند. گاز و روغن با سرعت نسبتا بالا وارد اویل سپراتور میشوند و در این مرحله با برخورد به یک پوسته سرعت آنها تا حد زیادی کاهش مییابد از آنجایی که چگالی روغن بسیار بیش تر از گاز است. جایی که سیال مبرد پس از عبور از کندانسور به حالت مایع در آمده و آمادهی ورود به کمپرسور است. بهترین حالت وقتی رخ میدهد که ورودی آن و درگاه ورودی کمپرسور دقیقا برابر با یکدیگر باشند. پوسته کر در واقع فیلتری است که وظیفه اصلی آن گرفتن رطوبت اضافی و عوامل خارجی نظیر گرد و غبار است. در نهایت ذکر این نکته ضروری است؛ از آنجایی که اویل سپراتور و کمپرسور ارتباط تنگاتنگی با یکدیگر دارند بهتر است که در نزدیکی کمپرسور قرار گیرد. امروزه با گسترش صنایع مختلف همچون صنایع غذایی، لبنیات، شیمیایی، داروسازی و پزشکی و استفاده از انواع کمپرسور های پیستونی و اسکرو با ظرفیت های متنوع در این صنایع نیاز مبرم به هوای فشرده شده با کیفیت مطلوب مشهود می باشد.

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

مونو پتاسیم فسفات ✔️ وارد کننده اصلی ⚡ قیمت رقابتی

مونو پتاسیم فسفات ✔️ وارد کننده کلیدی ⚡ قیمت رقابتی سولفات منگنز, مونو آمونیوم فسفات, …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.