100 بیماری رایج وجود دارد که سگ ها به انسان منتقل می کنند

[ad_1]

ایسنا/ لرستان مدیرکل دامپزشکی لرستان گفت: باید کمیته ای برای هماهنگی سگ های ولگرد تشکیل شود چرا که سگ ها حیواناتی هستند که می توانند تا 100 بیماری مشترک را به انسان منتقل کنند.

دکتر در گفت وگو با ایسنا، مصطفی زبردست: یکی از معضلات امروز شهرستان افزایش روزافزون سگ های ولگرد و رها شده است که از جهات مختلف مشکلات زیادی را به وجود آورده است.

وی ادامه داد: حضور این حیوانات در خیابان ها و کوچه های شهر باعث برهم خوردن نظم شهر و ایجاد ترس و اضطراب در بین کودکان و سایر افراد جامعه می شود.

مدیر دامپزشکی لرستان گفت: سگ های حیوانی می توانند تا 100 بیماری شایع را به انسان منتقل کنند و همین موضوع اهمیت و جایگاه این سگ های دامپزشکی را افزایش می دهد.

زبردست گفت: دولت و اداره کل دامداری شهرستان برای ساماندهی این دام ها تلاش می کنند.

وی افزود: ساخت پناهگاه برای نگهداری سگ های بی صاحب بر عهده دولت است و در شهرهای خرم آباد و بروجرد نیز برای نگهداری از این حیوان پناهگاه داریم.

به گفته مدیرکل دامپزشکی لرستان: سگ‌های شهر توسط دولت جمع‌آوری و به این مراکز منتقل می‌شوند و همکاران دامپزشکی اقدام به واکسیناسیون، واکسیناسیون و واکسیناسیون این حیوانات در برابر بیماری هاری می‌کنند.

وی بر لزوم راه اندازی پناهگاه برای سگ های ولگرد در سایر شهرستان های منطقه تاکید کرد و گفت: باید کمیته ای برای پرورش سگ تشکیل شود.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

مونو پتاسیم فسفات ✔️ وارد کننده اصلی ⚡ قیمت رقابتی

مونو پتاسیم فسفات ✔️ وارد کننده کلیدی ⚡ قیمت رقابتی سولفات منگنز, مونو آمونیوم فسفات, …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.