کندانسور هوایی افقی

کندانسور هوایی افقی
کندانسور

همچنین تمیز کردن این نوع کندانسور بسیار سخت­ تر می­ باشد (امکان استفاده از آب با فشار به منظور تمیز کردن کویل وجود ندارد). کارخانه تولید کننده کویل البرز آمادگی ارائه انواع چگالندهها از جمله کندانسور کرسی را دارد. همچنین می توان آن را کمی بالاتر از سطح زمین نصب کرد که در زمان بارش برف و باران، آب داخل آن نفوذ نکند. جوش این قسمت توسط یک پوشش از تماس با هوا محفوظ شده است که این پوشش به مرور زمان در اثر تابش آفتاب از بین می رود. کندانسور گرمای گرفته شده از مبرد را که خود نوعی مبدل حرارتی محسوب میشود با تقطیر به محیط میدهد اما بخار مبرد پیش از ورود به کندانسور باید به اندازه کافی در اثر عملکرد کمپرسور متراکم و گرم شده باشد تا بتواند با یک واسط خنکتر مانند آب یا هوا تبادل حرارت کند در غیر اینصورت همان مقدار انرژی که در اواپراتور اخذ شده اینک باید توسط کندانسور مصرف گردد تا بخار مبرد به مایع تبدیل شود. This was c​reated ​wi th G SA  Conte​nt  G en᠎erator Demov er​sion!

به طور معمول کندانسورهای هوایی به صورت Micro Channel یا Cu/Al می­باشند. همچنین در قسمتی که کندانسور آلومینیومی به لوله مسی متصل می ­شود امکان نشت گاز زیاد می­ باشد. در هنگام تمیز کردن کویل، مادهای از نوع جاذب باید در زیر منطقه قرار گیرد. در سیستمهای دارای انتقال حرارت، کندانسور یا چگالنده (condenser) دستگاه و یا واحدی است که برای کندانس کردن مادهای از حالت گازی به مایع که معمولا این کار به وسیله سرد کردن آن انجام میشود. کندانسورهای سطحی بزرگ در فرآیندهای تقطیر (distillation) در مقیاس صنعتی برای سرد کردن بخار تقطیر شده به مایع به کار میروند. از اواپراتور می توان برای سرد کردن هوا، آب یا هر مایع دیگری استفاده می شود مایع مبرد ورودی به اواپراتور با گرفتن گرمای سیال خنک شونده (گاز یا مایع)، تبخیر و به بخار اشباع تبدیل می گردد. کار کندانسور سردخانهای در واقع همانند کار یک مبدل حرارتی است که با خنک کردن مبرد توسط آب یا هوا فاز مبرد را از گاز وارد فاز مایع میکند. در چرخه تبرید یک پمپ حرارتی گرما را از منبع حرارتی با دمای پایین به یک سینک با دمای بالاتر منتقل می کند و به علت قانون دوم ترمودینامیک، گرما در جهت مخالف جریان می یابد و این چرخه ی برودتی با استفاده از یک موتور الکتریکی برای هدایت کمپرسور (واقع در داخل کمپرسور) استفاده می کند، کندانسورها اندازه های گوناگونی دارند که از اندازه نسبتا کوچک تا واحد های بسیار بزرگ صنعتی به کار می رود.

از سیستم خارج شود .

برای دمای محیط تا 52 درجه سانتیگراد طراحی شده است. از دیگر نکات مهم در انتخاب کنداسور توجه به اختلاف دمای تقطیر یا همان دلتا تی کندانسور می باشد . در گام بعد باید کندانسور مناسب با شرایط محیطی ، اینکه منطقه سردسیری است یا گرمسیری و یا معتدل می باشد که این نکته باعث در نظر گرفتن دلتا تی های مختلف و درنتیجه سطح انتقال حرارت متفاوت می شود . نکته مهم در مشخص کردن بار برودتی کندانسور اضافه کردن توان الکتریکی کمپرسور به مقدار با محاسبه شده می باشد و دلیل آن این است که فرض می کنیم که این توان الکتریکی به حرارت تبدیل شده و میبایست توسط کندانسور از سیستم خارج شود . این قطعه به این صورت عمل می کند که مبرد می بایست با فشار زیاد از لوله ها رفت کمپرسور عبور نماید و از آن خارج شود. با استفاده از برنامه کامپیوتر ی که برای تک تک اجزاء سیستم و به تبع آن برای کل سیستم نوشته شده است عملکرد سیستم جذبی خورشیدی در شرایط یکسان حجم تانک ذخیره آب ثابت، مساحت سطح کلکتور ثابت به ازای سیستم با نوع کندانسور متفاوت سیستم با کندانسور آبی و برج خنک کن و سیستم با کندانسور هوایی مورد بررسی قرار گرقته است.

Micro Channel تمام کویل از جنس آلومینیوم می­باشد.

همچنین فواصل میان لولهها بگونهای است که تناسبی صحیح بین حجم مبرد درحال چرخش و مقطع تبادل بوجود میآید. موج های سینوسی که روی فین ها ایجاد می شود، علاوه بر افزایش سطح تبادل حرارت باعث ایجاد جریان مغشوش و در نتیجه افزایش ضریب انتقال حرارت می گردد که این امر راندمان کویل را افزایش می دهد. این امر سبب کاهش میزان هوا عبوری از روی کویل و کاهش راندمان آن می­ گردد. • نازل های پودر کننده و توزیع کننده آب بر روی سطح کویل کندانسور از جنس PVC و با راندمان فوق العاده بالا می باشد .دسترسی به نازل ها جهت سرویس آنها براحتی میسر می باشد. در زمان های قدیم کار نگهداری از مواد غذایی، گیاهی، دارویی، کشاورزی و… نگهداری و حفظ مواد غذایی همیشه دغدغه بسیاری از افراد بوده است. کندانسور عرضه شده در خانه سرما ترکیبی بهینه از کارایی ، قابلیت اطمینان ، نصب آسان و عملکرد صدا است. 2. در بازار جهانی قیمت یک تن مس بیش از ۳ برابر قیمت یک تن آلومینیوم است. در کندانسور Micro Channel تمام کویل از جنس آلومینیوم می­باشد. بعد از این که شست و شوی کویل به اتمام رسید باید اقدام به تمیز کردن و پاک کردن جعبه ی برقی که در کنار کویل وجود دارد بکنید, فن کندانسور و هرچه آلودگی و خاک در روی آن وجود دارد را از روی آن تمیز نموده و پاک کنید سپس همه ی پیچ های آن را با یک پیچ گوشتی سفت کنید.

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

مونو پتاسیم فسفات ✔️ وارد کننده اصلی ⚡ قیمت رقابتی

مونو پتاسیم فسفات ✔️ وارد کننده کلیدی ⚡ قیمت رقابتی سولفات منگنز, مونو آمونیوم فسفات, …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.