کمپرسور سیلندر پیستونی (رفتی برگشتی) چیست؟ (11)

کمپرسور سیلندر پیستونی (رفتی برگشتی) چیست؟
کمپرسور سیلندر پیستونی

راهاندازی نرمتر کمپرسور، کاهش جریان اولیه راهاندازی، کاهش مصرف برق، جلوگیری از آسیب دیدگی سیم پیچها از مزایای این نوع سربندی است، اما عیب این نوع سربندی در لحظه راهاندازی میباشد. در این لحظه تمام بار راهاندازی فقط روی سیم پیچ اول است و این امر استهلاک سیم پیچ اول را به شدت بالا میبرد. کاهش جریان راهاندازی و کاهش آسیب به دیگر مصرف کنندههای خط، کاهش مصرف برق و راهاندازی نرمتر و مهمتر از همه جلوگیری از آسیب دیدن سیم پیچ از مزایای این نوع سربندی است. وجود واشرها و تماس تنگاتنگ آنها با بدنه سیلندر ضمن کاهش اصطکاک امکان فرار گاز یا بخار مبرد را از میان دو جدار استوانهای شکل پیستون و سیلندر از بین میبرد. پیستون قطعهای استوانهای شکل، معمولاً از جنس آلیاژهای آلومینیوم یا چدن و توپر میباشد که در داخل سیلندر حرکت میکند. به این معنا که چنانچه مبرد تنها در یک سمت پیستون فشرده گردد به آن کمپرسور تک مرحله ای می گویند. میکاس کمپرسور واحد تولید و مونتاژ کمپرسورهای هوای فشرده می باشد و با سابقه و فعالیت گسترده طی نیم قرن که از زمان تاسیس این مجموعه می گذرد می تواند شما را راهنمایی کند. در کمپرسورهایی که دارای دو سیلندر هستند برای خنک کردن آن ها تدابیری بکار برده می شود، زیرا در زمان کار درجه حرارت هوا و دستگاه کمپرسور به شدت افزایش پیدا می کند.

کمپرسور سیلندر پیستونی

باید از قطعهای به نام اویل پمپ استفاده کرد تا روغن موجود در کارتر کمپرسور را به سمت قطعات متحرک پمپ کند. شما می توانید از گازهای فشرده سازی شده ای که توسط کمپرسور پیستونی تولید می شود در صنایع شیمیایی نیز استفاده کنید زیرا برای عملیاتی همچون سنتز و پلیمریزاسیون بهترین گزینه به شمار می رود. استفاده از کمپرسورهای باز به دلیل وزن و هزینه بیشتر و همچنین احتمال نشت مبرد از محل خروج شفت، سختی هم محور کردن دو شفت کمپرسور و الکتروموتور و نیز عمر کوتاه تسمهها در کمپرسورهایی که به صورت غیر مستقیم و پولی به الکتروموتور مرتبط میشوند، بسیار محدود است اما باید توجه داشت که در کمپرسورهای باز، بار گرمایی ناشی از کارکرد الکتروموتور به سیستم خنک کن تحمیل نمیشود. باید توجه داشت نوع کمپرسورهای سیلندر پیستونی برای مبردهای با فشار بالا مانند R410a متفاوت میباشند و نمیتوان از این مدل کمپرسورها جهت مبردهای ذکر شده استفاده نمود. با توجه به تنوع ظرفیت کمپرسور پیستونی، آنها بیشتر در یخچال و سیستم های تهویه و سردخانه های بزرگ مورد استفاده قرار می گیرند. در حال حاضر برخی از صنایع در تولید هوای فشرده شده فعالیت دارند که استفاده از کمپرسور پیستونی می تواند به آن ها کمک شایانی نماید تا بتوانند درسریع ترین زمان ممکن به اهداف خود دست یابند.

Th​is was g᠎en​er​ated by GSA Content G​enerator Demover᠎sion᠎!

برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت اطلاعات تکمیلی در این زمینه می توانید با مراجعه به وبسایت میکاس کمپرسور با گروه کارشناسی و مشاوره ای این مجموعه در زمینه انتخاب و خرید انواع کمپرسورهای هوای فشرده در ارتباط باشید. دراین مقاله قصد داریم تا به بررسی هرچه بیشتر قابلیت های این دستگاه پرداخته و اطلاعات مورد نیازتان را در اختیارتان قرار دهیم پس تا انتها ما را همراهی کنید. درساختار و طراحی های صورت گرفته دراین نوع از کمپرسور می توان یک منبع تغذیه و پیستون را مشاهده نمود که هر دو در کنار هم می توانند فعالیت های مورد نیاز را انجام دهند. کمپرسور سیلندر پیستونی از پرکاربردترین کمپرسورهای برودتی است که از انواع مختلف آن در ساخت سیستمهای برودتی مانند سردخانه و چیلرهای تراکمی استفاده میشود. از کمپرسورهای سیلندر پیستونی نیمه بسته در سردخانهها و چیلرهای تراکمی استفاده میشود. در هر حال کمپرسورهای بسته بیشتر برای مینی چیلرهای صنعتی و خانگی و سردخانههای کوچک مورد استفاده قرار میگیرند. هنگام نصب قطعاتی مانند سرسیلندر، ولو پلیت و شیرها به پوسته کمپرسور میبایست از واشر مابین آنها و پوسته استفاده نمود تا از نشتی مبرد جلوگیری کرد. در حرکت به سوی پایین جک یا سوپاپ ولو ورودی هوا باز و سوپاپ خروجی هوا بسته می باشد.

تا زمانی که پیستون رو به بالا حرکت می نماید سوپاپ خروجی هوا باز و سوپاپ ورودی هوا بسته می شود. چنانچه پیستون بعد از تراکم در سوی اول به سوی دوم پیستون ارسال شود و مجدد در آن جا متراکم گردد، به آن کمپرسور دو مرحله ای اطلاق می شود. بسته به موقعیت مبرد در اطراف پیستون، کمپرسورها به انواع تک مرحلهای و دو مرحله ای تقسیمبندی میشوند. به دلیل بسته بودن محفظه کمپرسور هرمتیک و عدم دسترسی به قطعات کمپرسور از آن در سیستم های تبرید با ظرفیت کم مانند یخچال های خانگی، یخچال های فروشگاهی کوچک، انواع اسپیلت و کولر های گاز استفاده می شود. بنابراین بهتر است که پیش از خرید کمپرسورهای پیستونی از طریق شماره های درج شده در سایت با میکاس کمپرسور تماس گرفته تا کارشناسان فروش ما شما را با انواع کمپرسورها آشنا کرده و به شما کمک کنند تا کمپرسوری متناسب با کار خود را خریداری کنید. Da ta has be᠎en cre at᠎ed  wi​th GSA Conte nt Generator  Dem᠎over sion.

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

مونو پتاسیم فسفات ✔️ وارد کننده اصلی ⚡ قیمت رقابتی

مونو پتاسیم فسفات ✔️ وارد کننده کلیدی ⚡ قیمت رقابتی سولفات منگنز, مونو آمونیوم فسفات, …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.