نیاز به گوش دادن به “بزرگسالان” در سیاست عمومی برای امنیت عمومی

[ad_1]

دبیر مرکز مطالعات جمعیتی ضمن هشدار نسبت به کاهش خدمات حمایتی به مستمری ها و خدمات اجتماعی گفت: برای رفع چالش ها و اجرای سیاست های سلامت عمومی باید به بزرگسالان و گواهینامه ها توجه ویژه شود. به سیاست های ایمنی عمومی

صالح قاسمی در گفت وگو با ایسنا، وی در خصوص نقش خط مشی عمومی جمعیت در امنیت عمومی گفت: زمانی که روند سالمندی جمعیت آغاز می شود، معمولاً فرآیند برنامه ریزی ملی است، به سمت ارائه ساختارها، سیستم های مدیریتی و خدمات و سیستم های اجتماعی برای ایجاد امکان حجم زیاد سالمندان.» و با بزرگسالان ملاقات کنید و آنها را مدیریت و فعال نگه دارید.

او گفت: «پیری یک استراتژی روشن است که سعی می‌کند سالمندان را سالم نگه دارد و بعداً از چرخه کاری خارج شود. ; این هم به نفع جامعه است، هم به خاطر اینکه تعداد کارگران زیاد است و هم برای شادی افراد، زیرا وقتی فرد قوی، اجتماعی و مفید برای جامعه باشد، برایش فواید روحی و سلامتی دارد. بسیاری از کشورهایی که به سمت جمعیت بزرگسال حرکت می‌کنند، مقالات و دستورالعمل‌هایی را تهیه کرده‌اند که مضمونی مشابه با «چهار سیستم» پایه‌های عمومی امنیت دارد، که در برخی کشورها از آن به عنوان یک سند بسیار قدیمی یاد می‌شود.

«سن مردم» یکی از دلایل ورشکستگی صندوق‌های بازنشستگی در سال‌های آینده است.

این کارشناس جمعیتی در خصوص «سیاست عمومی ایمنی عمومی» ادامه داد: چالش اصلی کشور در دو تا سی سال آینده بحث سن مردم است. پیری جمعیت، سیستم های اجتماعی و حقوق بازنشستگی را در معرض خطر ورشکستگی قرار می دهد. حتی اگر در آن زمان ورشکسته نبودند. بنابراین با تأثیرگذاری بر بسیاری از شرایط اقتصادی کشور، میزان ورشکستگی امنیت عمومی و ناتوانی جسمی ناشی از ریشه سالمندی، جمعیت و تعداد بالای سالمندان کشور است.

قاسمی تصریح کرد: برای بررسی سیاست های ایمنی عمومی باید به علت این مشکل (سالمندان) توجه ویژه ای شود و همچنین معتقدیم که این مشکل خاص نیست و در قوانین ایمنی عمومی منعکس شده است.

آغاز روند پیری سریع جمعیت ایران از سال 1374

«ایران» تا سی سال آینده میانگین جمعیت بزرگسال را ثبت خواهد کرد

وی تصریح می کند: از سوی دیگر روند پیری جمعیت جهان در بازه زمانی 130 تا 150 ساله رخ می دهد. این بدان معناست که زمان آن فرا رسیده است که کشورها از یک کشور جوان به یک کشور متوسط ​​و سپس بزرگسالان در حدود 130 تا 150 سال حرکت کنند، اما در ایران این روند از سال 2016 به سرعت شروع شده است که در حال حاضر 11 درصد از جمعیت را تشکیل می دهند. 60 ساله و تا سال 1430 به بیش از 32 درصد جمعیت سالمند خواهیم رسید، یعنی تا سال 1430 از هر سه ایرانی یک نفر پیرتر می شود که بار مضاعف بر دوش صندوق های بازنشستگی و امنیت عمومی خواهد بود. به یاد داشته باشید که ایران باید 130 تا 150 سال تا 30 سال سفر کند.

به گفته دبیر مرکز مطالعات جمعیتی، ایران در سی سال آینده بیشترین تعداد سالمندان را به ثبت خواهد رساند. اثرات این نرخ بالا بر پیری جمعیت به مراتب بیشتر از بقیه اقتصاد خواهد بود.

تا 30 سال آینده، دولت از طریق اشتغال و پرداخت دستمزد به یک بزرگسال مستمری پرداخت خواهد کرد.

به گفته قاسمی، در حال حاضر هر شش کارمند یک بازنشستگی دریافت می کنند. یعنی با کار و پرداخت قبوض در تامین اجتماعی، این 6 نفر می توانند به یک نفر حقوق بازنشستگی بپردازند تا 30 سال آینده با بکارگیری و پرداخت دستمزد دو نفر، دولت باید مبلغی را پرداخت کند. بالغ مستمری پرداخت کنید.

موضوع امنیت عمومی در ایران; ناتوانی “بزرگسال”

وی با هشدار نسبت به کاهش حمایت ها از بازنشستگی و صندوق های تامین اجتماعی، گفت: همه این ها نشان می دهد که بحران اجتماعی در ایران ناشی از علتی به نام سالمندی بزرگسالان است که باید در سیاست های عمومی بهتر به آن پرداخته شود.

قاسمی سیاست های کلی جمعیت را تکرار کرد و افزود: فصل هشتم «سیاست های تامین اجتماعی» به ارائه خدمات مناسب برای تحکیم خانواده و فرزندآوری می پردازد. این بیان کلی موجب اشتباه قانونگذار در این زمینه می شود. انتظار می رود برخی از قانونگذاران بگویند ماده 8 سیاست های کلی تامین اجتماعی در عدالت اطفال اجرا می شود، اما بحث سن جمعیت نیاز به رسیدگی و دقت و کامل دارد.

معنی سال 1401 در زمینه «انسان»

وی در ادامه به ویژگی های سال 1401 از نظر جمعیتی پرداخت و اظهار داشت: سال 1401 فرصت های ویژه ای برای موضوع جمعیت ایجاد کرد. هشت سال از اجرای سیاست های عمومی جمعیت می گذرد. از سوی دیگر رهبر معظم انقلاب در بهمن ماه سال 1400 برای پنجاه و چهارمین بار بر موضوع جمعیت تأکید کردند و این میزان از اهتمام و توجه ایشان بسیار مهم و قابل تأمل است.

قاسمی یادآور شد: امسال اولین سالی است که شاهد جمعیت جوانان هستیم و آیین نامه ماشین آلات نوشته شده و مناسب است. همچنین امسال اولین سالی است که دولت سیزدهم کشور را به ابتکار خود اداره می کند و امسال نیز انتظار می رود دولت سیزدهم در بحث جمعیت اقدامات جدی انجام دهد.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

مونو پتاسیم فسفات ✔️ وارد کننده اصلی ⚡ قیمت رقابتی

مونو پتاسیم فسفات ✔️ وارد کننده کلیدی ⚡ قیمت رقابتی سولفات منگنز, مونو آمونیوم فسفات, …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.