نگاهی به نسخه منحصر به فرد ربات “یوزپلنگ” MIT بیندازید

[ad_1]

در سال‌های اخیر، روبات‌های چهارپایی که توسط محققان با انگیزه اقدامات یوزپلنگ و سایر حیوانات ساخته شده‌اند، پیشرفت چشمگیری داشته‌اند. این دستگاه ها اکنون می توانند راه بروند، برقصند، از موانع اجتناب کنند و درها را باز کنند. اما از نظر دویدن سریع و حرکت در مناطق مختلف، برای روبات‌هایی که از همتایان سبک‌تر خود عقب هستند، کمی پیچیده است.

به گزارش ایسنا و به نقل از تی، محققان آزمایشگاه هوش مصنوعی MIT اخیراً بر روی مراحل سریع یک مینی یوزپلنگ روباتیک کار کردند. محققان اکنون یک سیستم بی‌سابقه یادگیری یوزپلنگ ساخته‌اند که یوزپلنگ مینی می‌تواند آن را بیاموزد؛ سریع دویدن و سازگاری با راه رفتن در مکان‌های چالش‌برانگیز.

نصب رباتی که به سرعت و ایمن در مناطق مختلف حرکت می کند و پیام و سرعت خود را تغییر می دهد بسیار دشوار است. این فرآیند بسیار دشوار است زیرا اگر یک ربات روی سطحی از کار بیفتد، مهندس باید علت خرابی را پیدا کند و به صورت دستی سیستم را تنظیم و ارتقا دهد تا با تغییرات سازگار شود و زمان بر است.

یک رویکرد بهتر، آموزش مدل و خطا است، که نیازی به افراد برای تعیین دقیق رفتار ربات در هر شرایطی را از بین می‌برد. این مشکل همچنین زمانی حل می‌شود که ربات بتواند شبیه‌سازی شود و در مناطق مختلف زمین حرکت کند، زیرا ربات می‌تواند به طور خودکار رفتار کند و اعمال خود را در مواجهه با یک زمین جدید تغییر دهد.

یک رویکرد جدید مبتنی بر آموزش به ربات اجازه می دهد تا با استفاده از یک شبکه عصبی ساده به عنوان یک کنترل کننده، اجرا در یک شبیه ساز را یاد بگیرد. به لطف تجهیزات پیشرفته، یک ربات می تواند 100 روز تجربه را در مناطق مختلف تنها در سه ساعت جمع آوری کند. رفتار ربات از مدل شبیه سازی بهبود یافته است و رویکرد جدید امکان استفاده موثر از آن رفتارهای آموخته شده در دنیای واقعی را فراهم می کند.

این ربات چهار پا قادر است خود را با زمین های ناپایدار مانند ماسه وفق دهد و پس از حمل و نقل و برخورد با موانع بهبود یابد. همانطور که در ویدئوی زیر مشاهده می کنید، سیستم جدید می تواند خود را با تغییراتی که در خود ربات وجود دارد، مانند پای معلول، سازگار کند.

این روش مبتنی بر آموزش کارآمدتر از روش‌های قبلی ساخته شده توسط انسان است و به یوزپلنگ کوچک روباتیک اجازه می‌دهد رکورد جدیدی در سرعت ثبت کند. این سیستم به مینی یوزپلنگ MIT اجازه می دهد تا با سرعت 3.9 متر در ثانیه (8.7 مایل در ساعت) بدود که به گفته محققان، بالاترین سرعتی است که تاکنون گزارش شده است. علاوه بر این، این ربات می تواند حتی روی سطوح لغزنده مانند یخ با سرعت بالا بچرخد.

رویکرد جدید فقط آموزش دویدن به روبات ها نیست. محققان استفاده از این مدل را برای سایر سیستم‌های خودکار، از جمله بازوهای رباتیک، که به روبات‌ها اجازه می‌دهد تا طیف گسترده‌ای از اشیاء را برداشته و قرار دهند، آغاز کرده‌اند.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

مونو پتاسیم فسفات ✔️ وارد کننده اصلی ⚡ قیمت رقابتی

مونو پتاسیم فسفات ✔️ وارد کننده کلیدی ⚡ قیمت رقابتی سولفات منگنز, مونو آمونیوم فسفات, …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.