نماز اولین روز ماه مبارک رمضان و رفتار قائمین است

[ad_1]

در دعای روز اول ماه بندگی فرمود: «خدایا روزه ام را در این ماه از روزه های مؤمنان بگیر و شبم را شب بگردان، مردم روزه بگیرند و مرا بیدار کن. خواب معلوم نیست.»

به نام خدا

«خدایا روزه صالحان و طغیان به طغیان کافران و پیغمبر را به نام نادانی بگیر و از آن تجاوز نکن و بدانم که تو کافر یا معبود دنیا هستی».

«خدایا ده روز مرا در این ماه روزه بدار، ولی واقعاً روزه بگیر و شب زندگیم را شب زنده دار و بیدارم کن، مرا از حماقت و گناهم ببخش.

به گزارش ایسنا، آیت الله مجتهدی تهرانی در تشریح دعای روز اول ماه مبارک رمضان گفت:

خداوند روزه را با روزه صالحان قرار می دهد: عیسی. خدایا روزه ام را روزه بگیر. کی باور میکنه

روزه سه قسم است; 1- روزه عام 2- روزه خاص 3- روزه خاص

روزه عمومی: روزه ای است که عموم مردم می گیرند. نه می خورند و نه می آشامند، اما متأسفانه به افرادی که سنگ نیستند نگاه می کند. او هم مرتکب گناه شد; او همچنین به حجاب خود توجهی نمی کند. پس روزه عمومی روزه ای است که انسان فقط از چیزهایی که روزه را باطل می کند پرهیز کند.

روزه مخصوص: روزه ای است که روزه دار علاوه بر پرهیز از خوردن و آشامیدن، روی پاها و مفاصل نیز روزه می گیرد; چشمانش را بر گناه می بندد; سحر که روزه می گیرد، خدای من فکر می کند که همه جوارم و جوارم روزه است. گوش من غیبت نمی شنود، زبانم غیبت نمی کند و این روزه خاص است.

روزه مخصوص: این روزه، روزه ای است که در دل روزه گیر جز خدا نیست;

صفات صداقت

وَقِیَامِی فِیهِ قِیَامَ الْقَائِمِینَ; خدایا طغیان مرا در ماه رمضان قیام کن. یعنی شبی که من نماز شب می خوانم، قیام من قیام صالحان است، قیاقی که از ترس خدا در نماز گریه و زاری می کنند.

حاج میرزا علی محدث زاده فرزند ارشد شیخ عباس قمی می گوید: پدرم شبی که از خواب بیدار شدیم با صدای گریه او نماز می خواند از ترس خدا بسیار گریه می کرد.

عصیان ما و عصیان صالحان باشد. یعنی دعای من دعای محبت باشد; برای نماز شب باید بیدار باشیم نه اینکه ساعت را برای بیدار شدن تنظیم کنیم.

وَنَبِّهْنی فِیهِ عَنْ نَوْمَةِ الَْافِلِینَ; در این روز اول ماه مبارک رمضان مرا بیدار کن. این هم دعای خوبی است که گناه نکنیم، مرگ هر وقت بیاید، مثلاً مغازه دار آب می ریزد در شیر، یکی مریض بدن، مرگ نمی شناسد و بی خیال می شوند.

و پدرم یا یکی از بنی اسرائیل در آنجا باشد. خدایا مرا در این ماه رمضان ببخش، خدایی که گناهکاران را می بخشد.

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

مونو پتاسیم فسفات ✔️ وارد کننده اصلی ⚡ قیمت رقابتی

مونو پتاسیم فسفات ✔️ وارد کننده کلیدی ⚡ قیمت رقابتی سولفات منگنز, مونو آمونیوم فسفات, …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.