نماد آقازادگی – ایسنا

[ad_1]

وضعیت حق موالید امروز به یکی از معضلات ایران تبدیل شده است. هر از چند گاهی با انتشار عکس یا تصویری از فعالیت های اقتصادی برخی از فرزندان و خانواده های افسران به عنوان سوژه داغ در شبکه های اجتماعی به همین شکل است.

ایسنا می‌گوید ربوده شدن اخیر کشتی‌ای که ظاهراً متعلق به شرکت کشتی‌رانی فرزندان یکی از سران کشور است، آقازاده‌ها را دوباره در صدر اخبار قرار داده است. موضوعی این افسر ارشد را به واکنش واداشت و در توییتی عصبانیت خود را از پست پنجم دشمن ابراز کرد و بعداً ناگفته هایی را بیان کرد. در ابتدا موضوع عکس های دختر، دفتر ایالت های نهم و دهم بود و سبک پوشش و البته رهایی خانواده اش خبرساز شد.

از سوی دیگر چندی پیش در مراسم تشییع پسران یکی از مقامات ارشد سیاسی مردم یمن به عبرت گرفتن از نان خشک و فلج شده مردم یمن و شرکت آنها در همایش سازندگان موفق ترکیه انتقاد شد. . علاوه بر این، دسترسی بستگان برخی از افسران به مدیریت و عضویت در هیئت مدیره شرکت‌های مهم دولتی منجر به شکایات متعددی از سوی مسئولان شده است.

همچنین حضور همسر و اعضای خانواده برخی از مقامات در مناصب مختلف حکومتی بدون سابقه شخصی یا تخصص یا فعالیت اقتصادی برخی از آنها و رفاه اقتصادی آنها و یا تابعیت اقوام نزدیک برخی از افسران خارج از کشور. به خصوص در ایالات متحده کانادا و ایالات متحده برای افرادی که روزانه با مسائل مختلف دست و پنجه نرم می کنند، تراژدی هایی به وجود آورده اند.

این وقایع و تشدید بحران اجتماعی که مردانگی نامیده می‌شود، سؤالاتی را مطرح می‌کند:

1. چرا رهبران به مردم توصیه نمی کنند که با نزدیکان خود با مشکلات مبارزه کنند؟

. آیا کسی قدرت تصمیم گیری برای توده ها در مقامی را دارد که قادر به قانع کردن بستگان خود در مورد زندگی مورد نظر خود نیست؟

3. آیا خانواده های این افسران حرفه ای همه افراد برتر برای رسیدن به این موفقیت هستند؟

4. چرا مردم عادی به ویژه جوانان بی‌دریغ کشور نمی‌توانند به رفاه اقتصادی و سیاسی برخی از خانواده‌های افسران دست یابند؟

5. اگر در رفاه خانواده های این موسسات تخصصی هیچ گونه دستمزد یا فسادی وجود ندارد، چرا مسیر موفقیت آنها به وضوح مشخص نشده است؟

6. چگونه برخی از فعالان ضدغربی می توانند از شهروندی خانواده های خود در کشورهای غربی جلوگیری کنند و از فضای باز لذت ببرند؟

7. چرا دادگاه بر روند موفقیت های سیاسی و اقتصادی خانواده برخی از ضابطان نظارت نمی کند تا در صورت وجود تخلف با آن برخورد شود و اگر روال عادی است شفاف سازی شود؟

8. چرا دوستداران نظام، نظام را راه حل مهمی در مورد حق ولدی نمی دانند؟

9. آیا موقعیت منحصر به فرد اول زاده که در میان نزدیکان برخی از رهبران رایج است، مردم را از نظام اشیا دلسرد نمی کند و اعتماد آنها را به همه رهبران تضعیف نمی کند؟

* شما عضو ایسنا نیز می توانید سوالات و نظرات خود را در این زمینه در قسمت اطلاع رسانی درج نمایید.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

مونو پتاسیم فسفات ✔️ وارد کننده اصلی ⚡ قیمت رقابتی

مونو پتاسیم فسفات ✔️ وارد کننده کلیدی ⚡ قیمت رقابتی سولفات منگنز, مونو آمونیوم فسفات, …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.