ناوهای جنگی ناتو وارد بندر فنلاند شدند

[ad_1]

سه کشتی جنگی ناتو برای آموزش با نیروی دریایی فنلاند وارد شهر تورکو در جنوب غربی شدند، در حالی که هلسینکی در حال بررسی پیوستن به ائتلاف تحت رهبری ایالات متحده در بحبوحه اختلافات با روسیه در اوکراین است.

به گزارش رویترز، نیروهای دفاعی لتونی در بیانیه ای اعلام کردند که مین روب لتونی (LVNS Virsaitis)، مین روب استونیایی (ENS Sakala) و کشتی هلندی (HNLMS Schiedam) به همراه دو فروند مین روب از کشتی نیروی دریایی فنلاند در بیانیه ای اعلام کردند. آموزش نظامی در دسترس خواهد بود.

او گفت که این رزمایش دو روزه که قرار است در 28 آوریل آغاز شود، کشتی‌های فنلاندی را برای پیوستن به نیروهای واکنش ناتو در سال 2022 آماده می‌کند و بر روی “اقدام به مین و کار بر روی یک چارچوب چند ملیتی” تمرکز می‌کند.

سانا مارین، نخست وزیر فنلاند در 13 آوریل گفت که کشورش در هفته های آینده درباره عضویت در ناتو تصمیم گیری خواهد کرد که واکنش شدید روسیه را در پی داشت. فنلاند و همسایه سوئدی آن متحدان نزدیک در ناتو هستند، اما از عضویت رسمی در ائتلاف 30 نفره ای که در سال 1949 برای مخالفت با شوروی در طول جنگ سرد تشکیل شد، فاصله زیادی دارند.

عملیات ناتو قرار است در حالی انجام شود که روسیه امروز (سه شنبه) وارد شصت و دومین حمله خود به اوکراین شده است. پس از اعلام حمله در 24 فوریه که غرب آن را مورد انتقاد قرار داد و تحریم های سنگینی را علیه کرملین اعمال کرد، زمزمه افزایش تقاضا در برخی کشورها به ویژه سوئد و فنلاند برای عضویت رسمی در ناتو به گوش می رسد. رسانه های محلی همچنین گزارش دادند که سوئد و فنلاند می توانند در ماه مه برای عضویت درخواست دهند.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

مونو پتاسیم فسفات ✔️ وارد کننده اصلی ⚡ قیمت رقابتی

مونو پتاسیم فسفات ✔️ وارد کننده کلیدی ⚡ قیمت رقابتی سولفات منگنز, مونو آمونیوم فسفات, …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.