مرگ هارپر لی – ایسنا

[ad_1]

در مورد هارپر لی که بسیاری از ما نام او را در داستان «کشتن مرغ مینای دندان» شنیده ایم، شایعات زیادی وجود ندارد. او در بهار 1926 در مونروویل آلاباما به دنیا آمد و در زمستان 2016 در همان روز درگذشت.

به گزارش ایسنا، این روزنامه از ایمان او نوشت: “او نزدیک به 90 سال زندگی کرد و داستان “کشتن مرغ مینا” بهترین و تنها دستاورد دوران نویسندگی او بود. بر اساس این داستان، او برنده جایزه پولیتزر شد و جایی برای خود در تاریخ سینمای جهان باز کرد. ادبیات. پدرش وکیل و عضوی از خانواده بزرگ ژنرال لی بود (همان ژنرالی که نیروهای ائتلاف جنوبی – حفاظت از برده داری – را در جنگ آمریکا رهبری کرد و در نهایت شکست خورد.) دبیرستان هارپر لی در کالج هانتینگتون او بعداً به دانشگاه آلاباما رفت تا تحت تأثیر پدرش در رشته حقوق تحصیل کند.

او شروع به نوشتن و تمرین نوشتن با همکاری روزنامه دانشگاه کرد. گفته می شود که او یک تابستان برای مطالعه سیاست اروپای قرن بیستم در آکسفورد به انگلستان رفته است. او در اواخر دهه 1940 در نیویورک زندگی کرد و مدتی در یک کتابخانه و سپس در یک شرکت هواپیمایی کار کرد. آن روزها در اوقات فراغت و اوقات فراغت خود، داستان های بلندی می نوشت و خود را برای شروع داستانی که مدت ها به آن فکر می کرد، آماده می کرد.

«کشتن مرغ مینا» داستان دختری به نام اسکات است که به همراه پدرش آتیکوس و برادرش جیم در شهری به نام مای کمپ زندگی می کنند. داستان حول محور دادگاه می چرخد ​​و به اوج خود می رسد. پرونده یک مرد سیاهپوست بی گناه به نام تام رابینسون که به اتهامات بی اساس دستگیر و محاکمه شده است و تقریباً همه افراد شهر – مهم نیست چه اتفاقی افتاده است – مجازات او لازم است. اما پدر اسکات که وکیل است به دفاع از متهم می رود. آتیکوس می‌داند که نمی‌تواند قضاوت و گناه را به دست آورد، اما می‌جنگد و برای مردمش می‌ایستد تا از آنچه که به آن اعتقاد دارد، دفاع کند.

اسکات پرسید: «آتیکوس». آیا ما در این مبارزه پیروز خواهیم شد؟

– نه دختر

– چرا لا…

این حقیقت که ما صد سال شکست خورده ایم دلیلی بر این نیست که دیگر مبارزه نکنیم.»

آتیکوس (پدر / وکیل) در جامعه ای مبارزه می کند که تبعیض و ظلم به سیاه پوستان را تداوم می بخشد.

آتیکوس گفت: «استدلال تام رابینسون وجدان کسی را می لرزاند. اسکات، اگر به این مرد کمک نکرده بودم، نمی توانستم به کلیسا بروم یا خدا را عبادت کنم.

– آتیکوس! مثل اشتباه…

– چطور؟

– اکثر مردم عقاید متفاوتی دارند…

– هرکسی حق دارد هر طور که می خواهد فکر کند و رفتار کند و دیگران به او احترام بگذارند، اما قبل از اینکه بتوانم با دیگران زندگی کنم باید بتوانم با هم زندگی کنم. وجدان فرد تنها چیزی است که توده ها نمی توانند آن را زمین بگذارند.

اما در محیطی که خشونت و تبعیض بر آن حاکم است، بی‌گناهی کودکان در معرض تهدید قرار می‌گیرد و آنها باید یاد بگیرند که از چهار قانون پیروی کنند، آداب و رسوم و ارزش‌های روزشان. بنابراین مینای مرغ نمادی از پاکی و پاکی است که در مواجهه با زشتی زمان تهدید می کند.

آتیکوس به جیم گفت: «ترجیح می‌دهم به قوطی‌های خالی در حیاط خلوت شلیک کنی، اما می‌دانم که به شکار می‌روی». تیراندازی به هر طرف اشکالی ندارد، اما به یاد داشته باشید که کشتن مرغ زمرد گناه است.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

مونو پتاسیم فسفات ✔️ وارد کننده اصلی ⚡ قیمت رقابتی

مونو پتاسیم فسفات ✔️ وارد کننده کلیدی ⚡ قیمت رقابتی سولفات منگنز, مونو آمونیوم فسفات, …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.