مبدل حرارتی صفحه ای GEA سلام سرما

پلیتها را میتوان براساس فرمول ترکیب مواد اولیه آنها دسته بندی کرد زیرا فولاد را میتوان با دیگر فلزات ترکیب کرد تا آلیاژهای دیگری از فولاد به دست آید، این آلیاژها ممکن است سبک تر، مستحکمتر، و یا مقاومتر در برابر خوردگی و زنگ زدگی باشند.

مبدل حرارتی صفحه ای دانفوس

این مبدلها برخلاف نوع واشری آن (Gasket Type) به واشر، فریم و متعلقات دیگر نیازی ندارند و در فشار حدود 700 psi تست میگردند.

مبدل حرارتی قیمت

بازدهی بالای این مبدل ها سبب شده گنجایش سیال درون مبدل در مقایسه با انواع دیگر مبدل های حرارتی تا حداقل مقدار ممکن کاهش یابد.

۴- لوله های ورودی و خروجی مبدل حرارتی که وظیفه هدایت آب گرم و سرد را به درون صفحات مبدل به عهده دارند که از طریق کانکشن مناسب به پایپینگ وصل می شوند.

در سیستم های گرمایشی نیز از از مبدل های صفحه ای جوشی Danfoss به صورت گسترده مورد استفاده قرار می گیرد.

فروشگاه مبدل حرارتی

مبدل های صفحه ای نیمه جوشی انتخابی ایده آل برای کاربردهایی نظیر اواپراتور و کندانسور در سیکلهای تبرید تراکمی دایرکت اکسپنشن (Direct expansion) و همچنین مستغرق یا فلادد (Flooded) است.

نمایندگی مبدل حرارتی دانفوس

مبدل حرارتی جوشی بلاک (AGEN-bloc) راهکار ایده آل انتقال حرارت برای سیالات خورنده، دما بالا و یا فشار نسبتا بالا است.

فروش مبدل حرارتی در شیراز

به دو دلیل از پلیت بریز ها میتوان در کندانسور استفاده کرد یکی با وجود مبدل حرارتی صفحه ای پلیت میتوان بین سیال گرم شونده و گرمکننده به نزدیکی دما در حد یک درجه سانتیگراد دسترسی داشت؛ و دیگر اینکه در برج خنککننده مدار باز وجود دارد که سبب ورود آلودگی به آب داخل آن میشود که سبب ایجاد رسوب در کندانسور سیستمهای سرمایشی میشود.

نکته درخور توجه در این سناریو این است که با افزایش 10 برابری ظرفیت واحدهای تجدیدپذیر هزینۀ بهرهبرداری ریزشبکه به شدت کاهش پیدا کرده است.

با توجه به قرارگیری صفحات گرم و سرد در کنارهم، باعث می شود که تبادل حراتی بین دو سیال انجام گیرد.

خرید مبدل حرارتی

حال می خواهیم در مورد مزیت هایی که این مبدل حرارتی صفحه ای به نسبت مبدل حرارتی شل و تیوپ را بررسی کنیم و به صورت مختصر می توانیم بگوییم که با توجه به موجدار بودن صفحات که جریان گردابی سیال را افزایش می دهد و در نتیجه عدد رینولدز کمتری سبب می شود و اینکه جریان سیال در خلاف جهت است، راندمان انتقال حرارت همیشه ۳ تا ۵ برابر بیشتر از مبدل حرارتی شل و تیوب می باشد.

فروش مبدل حرارتی دانفوس

به دلیل مزایای فوقالعاده مبدلهای حرارتی صفحه ای پلیت، استفاده از آن ها در مصارف گوناگون خانگی و صنعتی رواج دارد.

قیمت مبدل حرارتی صنعتی

از مبدل صفحه ای حلزونی در صنایع شیمیایی می توان در انتقال حرارت به دوغاب PVC و بازیابی حرارتی در بسیاری از فرآیندها استفاده کرد.

قیمت مبدل حرارتی صفحه ای دانفوس

از مزایای مبدل حرارتی صفحه ای جوشی میتوان به قابلیت بازکردن جهت تعمیر آن، احتمال نشتی کم در این مبدل حرارتی صفحهٔ، قابلیت تحمل فشار و دمای بالا اشاره نمود.

و این قابلیت را دارند که مواد غذایی را حدود 18 تا 20 درجه سانتی گراد نسبت به دمای محیط خنک نگه دارند.

برای اطلاعات بیشتر در رابطه با سایر فرمولهای مربوط به محاسبه بازده Heat Exchanger؛ یکی از مهمترین و کارآمدترین مقالات در این سطح میباشد.

مبدل حرارتی پلیتی

مبدل حرارتی صفحه ای پلیت (Plate heat exchanger) در واقع نوع خاصی از مبدل حرارتی است. استفاده از مبدل حرارتی صفحه ای در سیستم تهویه مطبوع بسیار رایج است.

از جمله صنایعی که این مبدل درآنها استفاده میشود، شامل پالایشگاه ها، نیروگاه ها، صنایع پتروشیمی، صنایع ساخت و تولید، صنایع غذا و دارو، صنایع ذوب فلز، گرمایش، تهویه مطبوع ، سیستم های تبرید و کاربردهای فضایی است.

این کمپرسورها برا استفاده با مبردهای هیدروکربونی از جمله R۲۹۰ (پروپان) و R۶۰۰a (ایزوبوتان) طراحی شدهاند. مبادله کنهای حرارتی پوسته و لولهای از لولههای دایروی قرار گرفته در یک پوسته استوانهای ساخته میشوند که لولهها در آن بصورت موازی با پوسته هستند.

مبدل حرارتی صفحه ای بریز

مبدل حرارتی های نوع HP در حالت کلی به گونه ای طراحی شده اند که دو جریان با یکدیگر تماسی نداشته و جریان موازی و مخالف جهت داشته باشند.

فروش مبدل حرارتی در اصفهان

همانطور که بیان شد وجود مبدل حرارتی صفحه ای پلیت در سیستم باعث میشود آب تا دمای ۴۳ درجه گرم شود و به دماهای بالاتر نرسد در نتیجه تولید رسوب کمتری نسبت به منابع کویلی در مبدل صفحه ای و لولههای سیستم صورت میگیرد.

خرید مبدل های حرارتی

افزایش سرعت جریان به منظور افزایش نرخ انتقال حرارت و همچنین افزایش تنش برشی جهت کاهش نرخ تشکیل رسوب از طریق ایجاد آرایش چند پاس انجام می گیرد.

به دلیل اینکه در بین صفحات این مبدل واشر آببندی به کار میرود به این نام شناخته میشود. کاربرد این نوع مبدل حرارتی صفحه ای بیشتر در سیستمهایی با ظرفیت کم بوده و در آن بهجای واشر از لحیم برای اتصال صفحات استفاده شده است.

بلکه مطابق تصویر زیر سیال با درجه حرارت بالا وارد لوله های (کویل) آن شده و در مسیری پر پیچ و خم حرکت می کند تا کم کم به وسیله هوایی که از فن ها دمیده می شود، خنک گردد.

به دلیل یون کلر در آب دریا خوردگی پدیدآمده و در نتیجه باعث سوراخ شدن کندانسور میشود. افزایش دمای آب باعث تشکیل رسوب بیشتر در سیستم شده و بهتبع آن با افزایش رسوب نیز باعث افزایش دمای آب میشود؛ برای حل این مشکل در سیستم گرمایش فوری از مبدل حرارتی صفحه ای استفاده شده است.

در ساختار مبدل صفحه ای میکرو فرورفتگیهای ریزی وجود دارد که ازیکطرف با ایجاد جریان یکسان و یکنواخت بر روی صفحه باعث افزایش سطح انتقال حرارت میشود، و از سویی دیگر به سبب ایجاد آشفتگی در جریان نرخ انتقال حرارت را افزایش میدهد.

اگر به دنبال بهترین ها هستید هم اکنون با ما تماس گرفته با بهترین خدمات را به شما ارایه دهیم ، هر گونه سوال و مشاوره ی رایگانی می خواهید هم اکنون با ما تماس بگیرید .

مبدل حرارتی با واشر آب بندی یکی از انواع مبدل حرارتی صفحه ای است. همچنین مبدل حرارتی صفحه ای پلیت با واشر آببندی نیز دارای معایبی چون ایجاد نشتی از قسمت واشر و دارابودن افت بالاتری نسبت به مبدلهای پوسته – تیوب است.

به این وضعیت، “در رفتن واشر” گفته میشود. زمانی که این صفحات بر روی هم قرار می گیرند، نقاط تماس فلز به فلز یک ساختار محکم و انعطاف پذیری را بوجود می آورند که می توانند فشار زیادی را تحمل کنند.

ساختار باز شونده این مبدل سبب شده که تمیزکاری و نگهداری این نوع مبدل حرارتی بسیار آسان و کم هزینه باشد.

صفحات از موادی با رسانای بالای حرارتی تولید شده اند که میزان انتقال گرما را افزایش میدهند. این کاستها به همراه واشرها آب بندی بین دو فریم مبدل قرار گرفته و با پیچ محکم میشوند.

مبدل های الفالاوال مدل FrontLine برای کاربردهای بهداشتی خاص مانند صنایع لبنی، غذایی، نوشیدنی و بهترین گزینه برای محیط های حساس به گرما است.

یک دلیل استفاده از مبدل صفحه ای گرمکردن محیط است. در حالت بعدی، سلولها اغلب به عنوان لایهای متصل به سطح پایین ظرف، در زیر محیط کشت رشد میکنند.

انواع مبدل صفحه ای میکرو شامل مبدل واشری و لحیمی بوده؛ و عملکرد آن نسبت به دیگر مبدلهای صفحه ای بالاتر است.

کمپانی GEA به دو دلیل توانسته تاثیر زیادی در صنعت برودت داشته باشد؛ جدید ترین دستاورد های علمی در صنعت برودت و مواد غذایی را کمپانی گ.آ به دست میآورد؛ و دیگر اینکه ایده های جدید و راهکار هایی که مهندسین گ.آ برای فرآوری مواد غذایی برای افزایش راندمان انرژی صنایع غذایی ارائه میدهند همیشه از نو آورانه ترین ایده های روز دنیا است.

افت فشار در مبدلهای صفحه ای از تمامی مبدل های دیگر کمتر است. در این مبدل صفحه ای احتمال نشتی بسیار پایین بوده و نسبت به مبدل صفحه ای واشری دارای عملکرد بالاتر و حجم کمتری است.

3. 3- مبدل های حرارتی واشری صفحه ای دانفوس مناسب ترین گزینه جهت استفاده در صنایع غذایی، صنایع شیر، صنایع نوشابه سازی و صنایع دارویی که نیاز به فشار عملکرد کمتری دارند، به شمار می روند.

این مبدل های حرارتی از لحاظ ساختمان به دو دسته مبدل حرارتی صفحه ای دانفوس جوشی و مبدل حرارتی صفحه ای دانفوس واشری دسته بندی می شوند.

قیمت فروش و مشخصات فنی انواع مدل های مبدل حرارتی صفحه ای ، مبدل حرارتی پوسته و لوله در برندهای هپاکو، آلفالاوال ، دانفوس و …

این مبدلها بر اساس تعداد پاس پوسته و لوله انواع متفاوتی دارند و مهم ترین نوع آن دارای یک پاس لوله و یک پاس پوسته می باشد.

اگر شما هم می خواهید مبدل صفحه ای را در موتورخانه خود نصب کنید، می توانید فرم درخواست سرویسکار متخصص را پر کنید و یا با شماره های داخل سایت تماس بگیرید.

در ادامه با ساینا تهویه رادمان همراه باشید. همچنین، تنوع انتخاب سایز پورت های مبدل سبب کارآیی بالای آن در جریان های دوفازی نظیر کندانسورها و واواپراتورها گردیده است.

آرایش جریان در کانال به صورت Cross flow است. ۱- به دلیل کوچک بودن لوله مار پیچ تعمیر و جوشکاری آن ها مشکل و زمانبر است.

البته کاربرد مبدلهای حرارتی تنها در مجموعه های آبی خلاصه نمی شود ، بلکه این وسیله کاربردی ، در تأسیسات اکثر واحدهای صنعتی مانند کارخانجات ذوب آهن ، پتروشیمی ، پالایشگاه ها ، نیروگاه ها و سایر واحدها و کارخانه های تولیدی کاربرد دارد.

همیشه در مبدل حرارتی صفحه ای رسوب وجود دارد و این امکان وجود دارد تا برای رفع این رسوب و گرفتگی مبدل ها از عمل رسوب زدایی استفاده کرد و ذرات رسوب داخل مبدل حرارتی صفحه ای که مانع عبور جریان آب می شود را حذف کرد.

بزرگترین مشکل روش چینش سری یا سریالی، افت فشار زیاد و جریان مخالف ناقص، می باشد. دو سیال سرد و گرم به صورت متناوب در کانال ها که از صفحات اعوجاج دار جوش شده تشکیل شده اند جریان می یابند.

راندمان بالای 90 درصد و ابعاد بسیارکوچک به همراه هزینه کمتر و نصب آسانتر، این مبدل را به عنوان بهترین گزینه جهت کاربری های حرارتی و برودتی معرفی می نمايد.

اگر سیالی در یک مبدل حرارتی و یا قسمتی از آن طول کامل را طی نماید اصطلاحا مبدل یک پاس نامیده می شود.

از این رو، این مبدل برای صنایع غذایی مناسب است. علاوه بر این، در زمینه تأسیسات و صنعت نیز برای سردکردن روغن داغ بهوسیله آب از این مبدلها استفاده میشود. C on᠎tent w​as c reat​ed  with GSA  Con​te᠎nt  Gen᠎er at or ​DEMO​!

مبدل صفحه ای جوشی در سیستمهایی با کاربردهای سنگین استفاده میشود همچنین کاربرد آن در حال حاضر در صنعت تأسیسات متداول است.

ما در این مقاله از سلام سرما شما را با انواع مبدل حرارتی پلیت آشنا میکنیم و راهنمای جامعی برای خرید آن در اختیارتان قرار میدهیم.

حتماً شما هم با این کاربرد پیشازاین آشنا بودهاید. اما از ديگر امتيازات مهمي كه اين مبدل ها نسبت به مبدل هاي پوسته و لوله دارند اين است كه در مقايسه با مبدل هاي پوسته و لوله بار حرارتي معيني حدودا بين يك سوم تا يك چهارم انتقال حرارت لازم دارند.

استفاده از شورون با زاویه ۴۵ درجه امکان شستشوی مکانیکی هسته انتقال حرارت مبدل بلاک را فراهم می آورد. مبدل صفحه ای جوشی یکی از انواع مبدل های حرارتی صفحه ای است.

مبدل صفحه ای لحیمی یکی از انواع مبدل حرارتی صفحه ای است. گفتیم که مبدل حرارتی صفحه ای مزایای زیادی دارد.

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

مونو پتاسیم فسفات ✔️ وارد کننده اصلی ⚡ قیمت رقابتی

مونو پتاسیم فسفات ✔️ وارد کننده کلیدی ⚡ قیمت رقابتی سولفات منگنز, مونو آمونیوم فسفات, …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.