قشقاوی نسبت به پایان این دور از مذاکرات هسته ای ابراز امیدواری کرد

[ad_1]

سفیر جمهوری اسلامی ایران در اسپانیا در پاسخ به سوالی درباره روند کنونی مذاکرات در وین گفت: امیدوارم نتیجه شش دور اخیر مذاکرات هسته ای به نتیجه مفید و مثبتی منجر شود. ”

به گزارش ایسنا، حسن قشقاوی در گفت‌وگوی تفصیلی با خبرگزاری دولتی اسپانیا همزمان با سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، اظهار کرد: مشکل اصلی ناشی از اختلاف در حاکمیت کشور است. آمریکا و نه حاکمیت جمهوری اسلامی ایران زیرا علیرغم وجود کنوانسیون حقوق معاهدات 1969 که حاکمیت ملی طرفین قراردادهای بین المللی را در حال نهایی شدن و تصویب می داند، دنیا از زمان توافق برجام شاهد بوده است. ، به این معنا که. ، از سال 2015، ایالات متحده از این توافقنامه بین المللی به عنوان یک حاکمیت و هماهنگ کننده استفاده می کند. . بر این اساس، برای مثال، حتی در یک حزب واحد مانند حزب دموکرات، سناتوری مانند باب منندز مستقیماً با حزب خود کریس مورفی مخالف است.

سفیر جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد: هیچ دموکراسی دیگری در جهان از جمله ایران در تصمیم گیری و ارائه مدرک برای اجرای توافق در سطح بین المللی منحصر به فرد نیست.

قشقاوی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر پایان مهلت مقرر و اینکه ایران زمان تولید مواد مورد نیاز برای ساخت بمب هسته ای را کاهش می دهد، گفت: در مدت سیزده ماه به دلیل اینکه از ژانویه سال گذشته تا بهمن امسال طرف آمریکایی بیش از 27 بار داشته است. ایران تنها چند هفته با غروب آفتاب فاصله دارد!

قشقاوی گفت: در آن زمان ایران بارها اعلام کرده بود که تولید یا استفاده از سلاح هسته‌ای در آموزش نظامی ایران جایی ندارد.

سفیر ایران گفت: این اظهارات همیشگی مبنی بر اینکه یک بحران چند هفته‌ای در واقع زمان منتهی به بحران برای انتخابات میان دوره‌ای کنگره آمریکا است و نه رسیدن ایران به بمب هسته‌ای.

قشقاوی در این گفت و گوی ویژه همچنین به سوالات خبرنگار بین الملل این خبرگزاری درباره مقایسه عملکرد جمهوری اسلامی ایران در برخورد با تاج با شرایط کنونی اوکراین پاسخ داد.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

مونو پتاسیم فسفات ✔️ وارد کننده اصلی ⚡ قیمت رقابتی

مونو پتاسیم فسفات ✔️ وارد کننده کلیدی ⚡ قیمت رقابتی سولفات منگنز, مونو آمونیوم فسفات, …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.