قرآن و عترت باید محور کار تربیتی باشد

[ad_1]

ایسنا/ قم معاون فرهنگی وزارت علوم بر لزوم توجه به قرآن و عترت در برنامه های دانشگاه تاکید کرد.

عبدالحسین کلانتری در نشست خبری و افتتاحیه سی و ششمین جشنواره سراسری قرآن با خانواده طلاب که در سالن همایش های دانشگاه قم برگزار شد، ضمن ابراز خرسندی از بازگشایی دانشگاه ها، گفت: شاهد علاقه مندی به دانشگاه ها باشیم. .

او گفت: «دانشگاه بسیاری از فرهنگ خود را در دوران کرونا از دست داد.

معاون فرهنگی وزارت علوم با اشاره به اینکه بخشی از کم توجهی به فرهنگ به دلیل تمرکز داستان فرهنگ بر موضوعات دیگر است، گفت:

وی با بیان اینکه سه درصد از بودجه دانشگاه باید به کارهای فرهنگی، علمی و پژوهشی دانشجویی اختصاص یابد، خاطرنشان کرد: یکی از مشکلات ما در دانشگاه ها نبود ردیف خاصی برای بودجه فرهنگی دانشگاه است.

کلانتری با بیان اینکه در واقع نباید مشکلاتی را که کرونا در این حوزه در دو سال اخیر با آن مواجه بوده فراموش کرد، گفت: امیدواریم این ردیف در لایحه بودجه سال جدید برای فعالیت‌های فرهنگی دانشگاه‌ها لحاظ شود.

وی با بیان اینکه باید روند تعامل را به جایگاه واقعی خود بازگردانیم یادآور شد: نگرش و ویژگی های یک فضای آموزشی باید در دستور کار همه فرهنگیان و تشکل های دانشجویی باشد.

معاون فرهنگی وزارت علوم با اشاره به اینکه در زمان قیام، دانشگاه همیشه حال و هوا و الگوهای خاصی داشت، گفت: دین و قرآن مظهر اجتماعی جامعه ایرانی است. نگهداری. گروه ها و نژادهای مختلف با هم

وی با بیان اینکه موضوع اصلی اجتماعی در کشور ما قرآن و عترت است، گفت: هر فعالیت فرهنگی که بخواهد در کشور انجام شود نمی تواند دو عنصر قرآن و عترت را نادیده بگیرد.

این افسر نیروی انتظامی با تاکید بر اینکه باید در دانشگاه ها نیز از شایستگی قرآنی و عترتی بهره مند شویم، گفت: محیط انس با قرآن و مأنوس با اهل بیت(ع) در دانشگاه هاست که باید در کشور بیشتر پیگیری شود. .

وی ادامه داد: قرآن و عترت نباید در برنامه های ویژه دانشگاه قرار گیرد، بلکه باید در موضوع اصلی و بدنه برنامه های دانشگاه به قرآن و عترت بپردازیم.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

مونو پتاسیم فسفات ✔️ وارد کننده اصلی ⚡ قیمت رقابتی

مونو پتاسیم فسفات ✔️ وارد کننده کلیدی ⚡ قیمت رقابتی سولفات منگنز, مونو آمونیوم فسفات, …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.