فوریت شدید و سرعت غیرمجاز تا حد مرگ / مرگ به دلیل سرعت 10 کیلومتر

[ad_1]

سفر به نوروز پس از تعطیلات دو ساله در کشور آغاز می شود و پیش بینی می شود امسال تعداد سفرها نسبت به سال گذشته حداقل 30 درصد افزایش یابد. این موضوع همچنین نگرانی هایی را در مورد افزایش روزافزون تصادفات و مرگ و میر و جراحات در تصادفات رانندگی ایجاد می کند. معاون پلیس راهور هشدار داد: تصادفات و سرعت غیرمجاز نقش مهمی در مواقع اضطراری دارد.

سرهنگ عین الله جهانی در گفت وگو با ایسنا سرعت و سرعت در رانندگی عامل بسیار مهمی در بروز تصادفات می باشد و خاطرنشان کرد: درصد زیادی از تصادفات رانندگی در جاده های کشور ما به دلیل سرعت و چابکی رخ می دهد و می توان فرض کرد که هر دوی این موارد تخلفات توسط هر دو راننده ایجاد می شود. برای رسیدن به مقصد عجله کنید. همچنین درصد زیادی از مرگ و میر ناشی از تصادفات را به همراه داشته است.

وی گفت: برخی از مردم فکر می کنند اگر 10 کیلومتر بیشتر از حد مجاز رانندگی کنند، اتفاق خاصی نمی افتد.

معاون حمل و نقل و فرهنگ ترافیک پلیس خودروی ما ادامه داد: مثلاً فرض کنید راننده ای بخواهد 120 کیلومتر در اتوبان تهران – قم با سرعت حداکثر 120 کیلومتر بر ساعت حرکت کند، این مرد یک ساعت دیگر به مقصد می رسد. بنابراین اگر این فرد به سرعت 140 کیلومتر در ساعت یعنی سرعت غیرمجاز برسد، در 52 دقیقه به مقصد می رسد، یعنی فقط هشت دقیقه مانده به مقصد. اما هزینه این هشت دقیقه چقدر است؟ اگر راننده تصادف نکند، مطمئناً با جریمه سرعت غیرمجاز توسط دوربین ها جریمه می شود و نمره بد به گواهینامه او تعلق می گیرد. علاوه بر این باعث افزایش مصرف سوخت خودرو و افزایش آلودگی هوا می شود. خوب اگر خدای ناکرده این مرد هم تصادف کند با همان نیرویی که فرکانس تصادف با سرعت مجاز تصادف می کند تصادف می کند. بنابراین سوال جدی این است که آیا برای چنین خطری باید هشت دقیقه زودتر رسید؟

جهانی ارتباط بین شدت تصادف و سرعت یک رابطه رو به افزایش را برشمرد و گفت: در واقع هر چه سرعت مجاز بیشتر باشد، خطر به طور ناگهانی بیشتر می شود. علاوه بر این، در مواقعی نیز مشاهده شده است که رانندگان در کنار جاده نمی ایستند و به تلفن پاسخ نمی دهند و یا پیامک می فرستند تا سریع به محل حادثه برسند و در حین رانندگی با تلفن همراه کار می کنند. صحبت با تلفن همراه یا ارسال پیامک خطر تصادف را چهار تا شش برابر افزایش می دهد.

وی در خصوص علل متعدد تصادفات، سرعت، سرعت و سرعت گفت: تکرار اعتصاب بسیار مهم است و با سرعت معمولی رانندگی کنید و برخی از رانندگان فکر می کنند هرگز با سرعت بالا نمی افتند. موضوع دیگر عدم اطلاع از عواقب تصادف در سرعت های بالاتر از حد مجاز و ایمنی سرعت است.

بیشتر بخوانید: چگونه می توان از خستگی و خواب آلودگی حین رانندگی جلوگیری کرد؟

نماینده پلیس راهنمایی و رانندگی کشورمان ادامه داد: تقاطع ترافیک پرسرعت و معتدل در جاده های کشور به ویژه در نقاط مسکونی و شلوغ، پیاده روی با دوچرخه سواران و … نیازمند احتیاط و احتیاط رانندگان و تفاوت است. بین انواع جاده ها دو عامل ملی دیگر وجود دارد که به دلایل مختلف باعث تصادف در فواصل طولانی می شود، از جمله شرایط توپوگرافی مختلف نیازمند تغییرات متوالی سرعت و تنظیم سرعت برای رانندگان است.

جهانی از رانندگان خواست از خود بپرسند که آیا سرعت رانندگی به این سرعت می ارزد یا سرعت و همچنین خطرات تصادفات ناشی از سرعت وسیله نقلیه را در نظر بگیرند. همچنین کنترل و برنامه ریزی سفر برای رسیدن سریع به مقصد ضروری است.

وی گفت: همه افرادی که در خودرو هستند باید از گواهینامه رانندگی با سرعت غیرمجاز آگاه باشند و به رانندگان متخلف هشدار دهند که آنها را با سرعت غیرمجاز تعقیب نکنند.

معاون بازرگانی و فرهنگی وسایل نقلیه موتوری گفت: در همه جاده‌های کشور به‌جز جاده‌ها، رانندگان به احتمال زیاد با مناطق مسکونی در جاده‌ها مواجه می‌شوند که هر لحظه امکان برخورد با عابران پیاده، دوچرخه‌سواران و … را دارند. ” بنابراین، رانندگان باید همیشه سرعت خود را با محدودیت سرعت رایج تنظیم کنند.

جهانی اواخر سال جاری پلیس راهور در سفرهای نوروزی را قانونمندی، دوری از خطرات، آرامش در سفر خواند و گفت: از رانندگان می‌خواهم قبل از شروع سفر با سامانه 120 برای اطلاع از شرایط جوی و ترافیکی تماس بگیرند. مطلع باشید و بر اساس آن سفر خود را برنامه ریزی کنید.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

مونو پتاسیم فسفات ✔️ وارد کننده اصلی ⚡ قیمت رقابتی

مونو پتاسیم فسفات ✔️ وارد کننده کلیدی ⚡ قیمت رقابتی سولفات منگنز, مونو آمونیوم فسفات, …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.