شیر یکطرفه یا چک ولو چیست؟ (2)

شیر یکطرفه یا چک ولو چیست؟
چک ولو

در این نمونه جریان سیال با فشار به درون چک ولو راه می یابد و نهایتا ، فشار جریان به زیر بندآور وارد آمده و بندآور را بلند میکند . چک ولو ویفری -انواع چک ولو ویفری-چک ولو چک ولو دیسکی همواره از چک ولولهای نوسانی و چک ولولهای بالا کشیدنی SEWING CHECK VALVE LIFT سبکتر و کوچکتر بوده و نهایتا هزینه انها نیز کمتر خواهد بود چک ولو های دیسکی را در مواردی که جریان ضربه ای پالسی سنگینی در لاین وجود داشته باشد نباید مورد استفاده قرار داد برای مثال نباید در قسمت خروجی کمپرسورهای رفت و برگشتی از این نوع چک ولوها استفاده نمود چون ضربات متعدد بر روی دیسک می تواند موجب از بین رفتن نگهدارنده فنر شده و نهایتا باعث تمرکز تنش زیادی بر روی فنر گردد و انرا از بین برد. استفاده از شیر یک طرفه با دو صفحه دیسک برای سیستم های گازی و مایع با فشار کم، رایج است.

شیر یک طرفه یا چک ولو به شیرهایی اطلاق می شود که اجازه عبور سیال را تنها از یک سو می دهد و کارکرد شیر های یک طرفه یا چک ولوبه طور اتوماتیک است. در یک کمپرسور واحد هواساز یا ایرند در هنگام فشرده سازی مانند یک سیستم هیدرولیک عمل می کند یعنی روغن توسط یک شیر یک طرفه به داخل مکیده شده،تحت فشار قرار گرفته و سپس توسط یک شیر یک طرفه دیگر خارج می شود. انواع مختلفی از شیر یک طرفه برای مصارف مختلف وجود دارد ولی معمولا کوچک، ساده و ارزان هستند و به صورت اتوماتیک کار می کنند. متأسفانه برای این محصول ویدیو وجود ندارد. در این شیر یکطرفه ها ، شیر سریعاً بسته می شود فلذا امکان افزایش سرعت سیال برگشتی در مسیر برگشت بسیار پائین می باشد و به همین دلیل تاثیرات ضربه قوچی در این مدل از شیر یکطرفه ها بسیار اندک می باشد.در مقایسه با Sewing Check Valve ها ، از این شیر یکطرفه ها می توان در جریانهای ضربه ای و همچنین در جریانهای با مقدار جریان عبوری کم نیز استفاده نمود. در ضمن هزینه نصب و تعمیرات آنها نسبت به سایر شیرآلات بسیار کم میباشد.

ترین زمان واکنش را دارد.

قطعات پس از بازار نسبت به قطعات نام تجاری از نظر اقتصادی مقرون به صرفه تر است و به طور معمول می تواند باعث کاهش هزینه های نگهداری سالانه شما در طول عمر کمپرسور شود. در برخی از طراحی ها بخاطر اینکه عمل بسته شدن شیر سریع تر انجام گیرد از یک فنر جهت اعمال فشار بیشتر استفاده شود تا سرعت بسته شدن سریعتر انجام گیرد . به دلیل ساختار بسیار خاص، استفاده از این گونه اتصالات بسیار راحت و سریع می باشد. به دلیل وجود آب و پربودن لوله ها، سیستم شیر یک طرفه / آلارم چک ولو سریع ترین زمان واکنش را دارد. در زمان وجود فشار سیال دیسک بالا رفته و بصورت افقی درامده و به سیال اجازه عبور داده میشود و با کم شدن فشار سیال دیسک در سر راه مجرا قرار گرفته و بسته میشود. توجه داشته باشید که در خطوطی با تلاطم و آشفتگی بالا که ممکن است ضربه های موجود به دریچه شیر، دیسک و غیره آسیب بزند؛ از این شیر استفاده نکنید. This c᠎on᠎tent has been c​re​ated with the ​he​lp ​of GSA C᠎ontent Genera tor  DEMO​.

در نتیجه بستن شیر سریعتر انجام میشود، بنابراین احتمال ضربه چکشی به حداقل میرسد. یکی از فاکتورهای مهم در انتخاب چک ولو حداقل فشار برای کار کردن چک ولو میباشد . مفهوم مهم در چک ولو فشار کراکینگ، فشاری که در آن اولین نشانه برگشت جریان مشاهده می شود و برابر با حداقل فشار بالا دست می باشد. براساس اسامی که در بالا ذکر شد، دو نیمه که یک دیسک را تشکیل میدهند و از مرکز به سمت یکدیگر جمع میشوند با فشار رفت باز و با فشار برگشت بسته میشوند. وظیفه چک ولو جلوگیری از برگشت روغن خارج شده از ایرند می باشد. شیر یک طرفه مسیر خروجی ایرند check valve (چک ولو)نامیده می شود. چک ولو یا شیر معکوس یا حتی شیر یکطرفه یک نوع شیر خاص است که عملکرد آن بدون هیچگونه عامل خارجی انجام میشود و از بازگشت جریان آب به مسیر اولیه جلوگیری میکند. نوع مستقیم در شیر میکس و نوع زانویی آن در خروجی آب تولید و به هوزینگ ممبران نصب می شود. تولید می شوند. که همگی تقریبا یک کار را انجام می دهند اما به صورت های مختلف و هرکدام شکل خاصی دارند که بسته به مکان نصب آن ها و میزان مایع عبوری طراحی شده اند.

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

مونو پتاسیم فسفات ✔️ وارد کننده اصلی ⚡ قیمت رقابتی

مونو پتاسیم فسفات ✔️ وارد کننده کلیدی ⚡ قیمت رقابتی سولفات منگنز, مونو آمونیوم فسفات, …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.