ساماندهی هوشمند واحدهای اقامتی غیرمجاز در مشهد

[ad_1]

ایسنا/خراسان رضوی مدیرکل میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی گفت: واحدهای اقامتی غیرمجاز در مشهد جهت خدمت به زائران به صورت هوشمند ساماندهی می‌شوند.

سیدجواد موسوی در جلسه با اعضای کمیته آسیب‌شناسی ستاد ساماندهی واحدهای اقامتی غیرمجاز اظهار کرد: افرادی که در حوزه ساماندهی واحدهای اقامتی فعالیت دارند امور زائران را تسهیل و به زائران خدمت‌رسانی می‌کنند.

مدیر کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی خراسان رضوی ادامه داد: ظرفیت‌های میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مشهد وابسته به وجود با برکت حضرت رضا(ع) است و شیوع کرونا با تمام بحران‌هایش ثابت کرد که اگر حرم رضوی بسته شود مشهد هم تعطیل می‌شود.

وی با بیان این‌که ما به دنبال حفظ هویت مشهد هستیم و هدف ما جلوگیری از ساخت و ساز نیست، تصریح کرد: هویت مشهد وابسته و متاثر از زائر و زیارت است، تک تک مسیرها و ابنیه در اطراف حرم رضوی برای خدمت‌رسانی یا به عشق امام رضا(ع) ایجاد شده است که افراد به همین دلیل در این محدوده ساکن شده‌اند.

موسوی یادآور شد: ساختار و شکل‌گیری بافت نیز مبتنی بر فرهنگ رضوی و ارادتی است که مردم به امام رضا(ع) داشته و هنوز هم فرهنگ آن جاری است و باید این فرهنگ خدمت به زائران و ارائه مطلوب‌ترین خدمت پررنگ‌تر شود.

موسوی ادامه داد: ساماندهی مسیرهای منتهی به حرم رضوی، برای بازدید زائران و گردشگران پیشنهاد شده تا زائران علاوه بر تردد از این مسیرها با جاذبه‌های گردشگری آن نیز آشنا شوند.

مدیر کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی خراسان رضوی بر ضرورت استفاده از ظرفیت هوشمندسازی برای ساماندهی اقامت‌گاه‌های غیرمجاز تاکید کرد و گفت: سامانه‌ای پیش‌بینی کرده‌ایم که باید تمام واحدهای اقامتی در این سامانه‌ ثبت شده تا به صورت دائم نظارت شود. برای ساماندهی مراکز اقامتی از ظرفیت تمام دستگاه‌ها از جمله شهرداری، نیروی انتظامی و دستگاه قضائی استفاده شده و در کنار هم قرار گرفتن این دستگاه‌ها موجب خدمت بیشتر به زائران می‌شود.

بر اساس گزارش روابط‌ عمومی اداره‌کل میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی خراسان رضوی، حسین امیرکلالی، سرپرست اداره میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع ‎دستی مشهد نیز در این جلسه به بازدیدهای نظارتی این اداره اشاره کرد و گفت: از ابتدای سال‌جاری ۱۶۶۸ مورد بازدید نظارتی از اماکن اقامتی مشهد انجام شده است. ساماندهی واحدهای اقامتی غیرمجاز یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های ما در حوزه مسائل زائران و مسافران است.

همچنین در این جلسه اعضای کمیته آسیب‌شناسی حریم حرم رضوی درباره مسائل این کمیته به بحث و تبادل نظر پرداختند.

انتهای پیام

[ad_2]
مهمترین خبرهای روز

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

مونو پتاسیم فسفات ✔️ وارد کننده اصلی ⚡ قیمت رقابتی

مونو پتاسیم فسفات ✔️ وارد کننده کلیدی ⚡ قیمت رقابتی سولفات منگنز, مونو آمونیوم فسفات, …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.