زلینسکی اظهارات پوتین را به سخره گرفت

[ad_1]

رئیس‌جمهور اوکراین امروز (چهارشنبه) اعلامیه مسکو مبنی بر اینکه جنگ علیه کشورش خوب پیش می‌رود را مسخره کرد و از ولادیمیر پوتین پرسید که چگونه می‌تواند طرح کشتار بیشتر مردم را توجیه کند. روسیه.

به گزارش رویترز به نقل از رویترز، ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه روز سه‌شنبه گفت که مسکو به تمام اهداف «اصیل» خود دست خواهد یافت و به آنچه «اقدام ویژه»، متعادل و آرام خواند، ادامه خواهد داد.

ولودیمیر زلینسکی، رئیس‌جمهور اوکراین در پیامی ویدیویی گفت: «در روسیه تکرار شده است که این به اصطلاح «کار ویژه» طبق برنامه پیش می‌رود. اما حقیقت این است که هیچ کس در جهان نمی داند که چگونه چنین طرحی ممکن است اتفاق بیفتد. چگونه می‌توان طرحی را که شامل کشته شدن ده‌ها هزار سرباز خود در طول بیش از یک ماه جنگ بود، اجرا کرد؟ چه کسی چنین طرحی را می پذیرد؟

زلنسکی پرسید “چه تعداد سرباز روسی کشته شده اند که پوتین می پذیرد” و چند ده هزار تا صدها هزار نفر را پیشنهاد داد. وی خاطرنشان کرد که تعداد سربازانی که روسیه در 48 روز پس از آغاز جنگ از دست داده است بیش از تعداد کشته شدگان 10 سال جنگ افغانستان بین سال های 1979 تا 1989 است.

وی با اشاره به روس ها گفت: «ما باید درک کنیم که همه مردان روسی در میدان نبرد گیر نکردند، همه سربازان دشمن از میدان نبرد فرار نکردند و همه آنها سربازانی نبودند که نحوه استفاده صحیح از سلاح را نمی دانستند. صلاحیت های. این بدان معنا نیست که ما باید از آنها بترسیم. این بدان معناست که ما نباید دستاوردهای سربازان و ارتش خود را تضعیف کنیم.

رئیس جمهور اوکراین همچنین گفت کیف یک الیگارش روس را در یک عملیات ویژه دستگیر کرده است. او پیشنهاد کرد که “دوست نزدیک پوتین ویکتور مدودف با اوکراینی های بازداشت شده مبادله کند.”

زلینسکی گفت: «من به فدراسیون روسیه پیشنهاد می کنم که این فرد را با پسران و دختران ما که در اسارت روسیه هستند مبادله کند. من فکر می‌کنم بسیار نادرست است که او از نمادهای نظامی استفاده کرد. سعی کرد خودش را اینطور نشان دهد. مثل یک سرباز، مثل یک میهن پرست. اگر مدودف برای خود لباس نظامی انتخاب کند، طبق قوانین جنگ با او برخورد خواهد شد.

رئیس جمهور اوکراین روز سه شنبه در کانال تلگرامی خود با انتشار عکسی از مدودف نوشت: به لطف سرویس امنیتی اوکراین، یک عملیات ویژه انجام شد. آفرین!

سال گذشته، یک پرونده شورش در اوکراین علیه مدودف، رهبر حزب مخالف “پلتفرم – برای زندگی” باز شد. بنا بر گزارش ها، وی در 24 فوریه پس از حمله روسیه به اوکراین از زندان فرار کرد.

در همین حال، رئیس مذاکرات روسیه روز سه شنبه گفت که کی یف موضع خود را تغییر نداده و مذاکرات به صورت آنلاین ادامه دارد.

دیوید آراخامیا، رهبر حزب خدمات خلق که رهبری جنبش صلح 29 مارس در استانبول را بر عهده داشت، نوشت: علیرغم اظهارات وزیر خارجه روسیه، طرف اوکراینی به بیانیه استانبول متعهد است و موضع خود را تغییر نداده است. در یک تماس تلفنی

او گفت: «تنها تفاوت این است که ما به موضوعات دیگری که در بیانیه استانبول اشاره نشده است و می‌تواند منجر به تفسیر نادرست از وضعیت فعلی مذاکرات شود، نگاه نمی‌کنیم.»

رئیس جمهور روسیه روز سه شنبه گفت که اوکراین موضع خود را از مذاکرات صلح آمیز در ماه گذشته تغییر داده است و اکنون مذاکرات قطع شده است.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

مونو پتاسیم فسفات ✔️ وارد کننده اصلی ⚡ قیمت رقابتی

مونو پتاسیم فسفات ✔️ وارد کننده کلیدی ⚡ قیمت رقابتی سولفات منگنز, مونو آمونیوم فسفات, …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.