روسیه در مورد حمله به اوکراین منطقی است / آمریکا و اروپا در مورد اوکراین اختلاف نظر دارند

[ad_1]

یک استاد ژئوپلیتیک دانشگاه گفت: برای پوتین، امنیت روسیه، مسائل مسکو و همچنین انتخابات آتی بسیار مهم است و او در تلاش است تا از عضویت اوکراین در ناتو جلوگیری کند، اگر حملات خاصی ممکن نباشد. . زیرا امنیت روسیه در خطر است.

عبدالرضا فرجی راد در گفت وگو با ایسنا، درباره تشدید تنش ها بین روسیه و اوکراین و احتمال حمله روسیه گفت: به نظر می رسد روس ها اشتباه کردند، حمله در وهله اول و مقامات فهیم غربی می دانند که حمله قطعی است.” از سوی دیگر روس ها در دریا به اوکراین حمله کرده اند. معمولاً وقتی حمله انجام می شود، طرف مقابل و کسانی که با او هستند آماده می شوند تا برای حمله آماده شوند.

وی گفت: موضوع دیگری که برای پوتین بسیار مهم است، تبدیل اوکراین به ناتو است، حتی اگر اوکراین به ناتو بپیوندد، این یک حمله قطعی به دلیل امنیت روسیه خواهد بود.

وی گفت: موضوع دیگر دیدگاه پوتین در این تحولات است. محبوبیت پوتین از زمانی که کنترل شبه جزیره کریمه را به دست گرفت، افزایش یافت. اما اکنون به دلیل مسائل اقتصادی و کاهش قیمت نفت، محبوبیت خود را از دست داده است. بنابراین، بحث های سیاسی در مسکو باعث شده است که پوتین تا حدودی محبوبیت خود را با نزدیک شدن به انتخابات روسیه از دست بدهد.

سفیر سابق کشورمان در نروژ ادامه داد: در حالی که امنیت روسیه برای پوتین مهم است، او در تلاش است تا این فشارها را ادامه دهد و می‌تواند تضمین کند که اوکراین به عضویت ناتو در نمی‌آید، اما در کی‌یف دولتی برای اعتراض به قدرت می‌رسد. . در مسکو. ” ما مجبور نیستیم با هم دوست باشیم

فرجی راد گفت: با وجود همه این‌ها، مسئله داخلی برای پوتین مهم است و او می‌خواهد از مساله اوکراین برای افزایش محبوبیت خود استفاده کند. این فقط در مورد ایمنی نیست. سیاست های محلی روسیه، به ویژه در زمینه سیاست داخلی، به انتخابات نیز مرتبط است. از سوی دیگر این موضوع با افزایش قیمت نفت همراه بوده و به بهبود اقتصاد کمک می کند.

وی با تاکید بر اینکه روسیه این حمله را انجام می دهد و تلاش می کند از پیوستن اوکراین به ناتو جلوگیری کند، گفت: اگر اوکراین به ناتو نپیوندد، مشکلات حل می شود، اما رئیس جمهور اوکراین یک هنرمند و یک موسیقیدان است. هیچ شناختی از سیاست بین الملل ندارد و تا حد زیادی ابزار غرب و آمریکاست. غرب و آمریکا نیز در تلاش هستند تا جلوی رشد روسیه را بگیرند.

این استاد ژئوپلیتیک دانشگاه همچنین گفت: در موضوع مناقشه روسیه و اوکراین بین آمریکا و اروپا اختلاف نظر وجود دارد. اروپا نمی خواهد مداخله کند، اما ایالات متحده می خواهد.

فرجی راد گفت: قدرت اقتصادی روسیه به صادرات نفت و گاز بستگی دارد. اگر به اروپا ارسال نشود یا اجازه داده نشود، اقتصاد روسیه با مشکل جدی مواجه خواهد شد و انتخابات تحت تاثیر قرار خواهد گرفت. ایالات متحده اهداف زیادی در موضوع اوکراین دارد، همانطور که پوتین اهداف زیادی از جمله امور داخلی، امنیت و انتخابات دارد.

وی ادامه داد: از سوی دیگر اروپایی‌ها در مواجهه با ابرقدرتی به نام روسیه تلاش می‌کنند روابط خود را با آمریکا تضمین کنند و نمی‌خواهند چهار نفر اختلاف خود را نشان دهند. کشورهایی مانند آلمان و استرالیا در این زمینه نرم‌تر هستند و معتقدند که باید با روسیه همکاری کنیم. از سوی دیگر، برخی اروپایی ها یا کشورهایی که به ناتو پیوسته اند، تلاش می کنند روسیه را وادار کنند.

این استاد ژئوپلیتیک در دانشگاه ادامه داد: در این میان کشورهایی هستند که به شدت با این سیاست ها مخالف هستند، مانند کشورهای جنوب اروپا یا کشورهایی مانند فنلاند و نروژ که معتقدند باید با روسیه همکاری کنیم و هیچ نگاهی به این سیاست ها ندارند. مخالفت

فرجی راد همچنین بیان کرد: این موضوع برای اروپایی ها مشکل ایجاد کرده و هماهنگی بین آمریکا و اروپا وجود ندارد. از سوی دیگر می بینیم که روس ها در حال تعامل با چینی ها و تقویت موقعیت خود هستند. اگر حمله ای صورت گیرد، روسیه دست برتر را خواهد داشت و ناتو در موضع دفاعی قرار می گیرد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: ممکن است چین از این وضعیت برای ایجاد مزاحمت برای تایوان استفاده کند و در صورت عدم بازگرداندن تایوان، چین ممکن است به تایوان حمله کند.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

مونو پتاسیم فسفات ✔️ وارد کننده اصلی ⚡ قیمت رقابتی

مونو پتاسیم فسفات ✔️ وارد کننده کلیدی ⚡ قیمت رقابتی سولفات منگنز, مونو آمونیوم فسفات, …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.