دیدار مقتدی صدر و رهبران هیئت «چارچوب هماهنگی شیعیان عراق»

[ad_1]

رهبر جریان صد عراق امروز با رهبران هیئت «چارچوب هماهنگی شیعیان عراق» در منزل خود در نجف اشرف دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش ایسنا، رهبران هیئت «چارچوب هماهنگی شیعیان عراق» متشکل از فالح الفیاض، هادی العامری و شیخ قیس الخزعلی امروز (چهارشنبه) در منزل شخصی مقتدی صدر رهبر جریان صدر عراق در منطقه الحنانه (نجف اشرف) با وی ملاقات کردند.

خبرنگار شبکه خبری الجزیره گزارش داد که این دیدار با هدف تلاش برای متقاعد کردن مقتدی صدر برای تشکیل دولت آینده عراق به شکل توافقی صورت گرفت.

صدر که ائتلاف او بیشترین کرسی‌ها را در انتخابات به دست آورد (۷۳ کرسی از ۳۲۹ کرسی پارلمان عراق) بارها با تشکیل دولت به شکل توافقی و حزبی مخالفت و اعلام کرده که دولت بعدی دولت اکثریت خواهد بود.

هیئت چارچوب هماهنگی شیعیان عراق روز سه شنبه گذشته از حامیان خود خواست تا به اعتراضات خود در اطراف منطقه سبز بغداد پایان دهند.

«سعد السعدی» عضو هیئت چارچوب هماهنگی دیروز (سه شنبه) در سخنانی ضمن اعلام خبر دیدار روز چهارشنبه رهبران چارچوب هماهنگی و مقتدی صدر در الحنانه گفت: این دیدار به درخواست مقتدی صدر و در منزل شخصی او در نجف صورت می‌گیرد.

السعدی به رسانه‌های عراقی گفت: رهبر جریان صدر عراق با ارسال دعوتنامه برای هر یک از رهبران هیئت چارچوب هماهنگی اعم از هادی العامری، قیس الخزعلی و فالح الفیاض، از آنها درخواست تا فردا در منزلش در الحنانه نجف حضور یابند.

وی تصریح کرد: این نشست ادامه اولین نشستی است که چند روز پیش در منزل هادی العامری در بغداد برگزار شد و این نشست‌ها با هدف رسیدن به توافق درباره تشکیل دولت جدید عراق برگزار می‌شود.

انتهای پیام

[ad_2]
مهمترین خبرهای روز

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

مونو پتاسیم فسفات ✔️ وارد کننده اصلی ⚡ قیمت رقابتی

مونو پتاسیم فسفات ✔️ وارد کننده کلیدی ⚡ قیمت رقابتی سولفات منگنز, مونو آمونیوم فسفات, …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.