درخواست ترامپ از دادگاه عالی برای ممانعت از انتشار اسناد ششم ژانویه

[ad_1]

رئیس جمهوری سابق آمریکا از دادگاه عالی این کشور خواست تا جلوی دسترسی کمیته حقیقت‌یاب ششم ژانویه به اسناد دوره ریاست جمهوری‌اش را بگیرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از وبسایت روزنامه واشنگتن پست، وکلای دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا از قضات دادگاه عالی آمریکا خواستند تا رای متفق‌القول دادگاه تجدیدنظر برای انتشار ۸۰۰ صفحه از اسناد ترامپ در دوره ریاست جمهوری‌اش را موقتا به حالت تعلیق درآورد.

ترامپ در دادگاه تجدیدنظر، خواستار بهره‌مند شدن از «امتیاز اجرایی» شده بود؛ امتیازی قانونی که به موجب آن، برخی از اسناد و مکالمات کاخ سفید، محرمانه می‌ماند.

یکی از وکلای ترامپ گفت: اختلاف روسای جمهور فعلی و گذشته از دو حزب سیاسی رقیب، پدیده جدیدی است و نشان دهنده اهمیت امتیاز اجرایی و توانایی روسای جمهوری و مشاوران آن‌ها برای دریافت توصیه‌های کامل و شفاف است؛ بدون اینکه نگران این باشند که مکالماتشان به صورت عمومی و با اهداف سیاسی منتشر خواهد شد.

در ششم ژانویه سال جاری، طرفداران دونالد ترامپ که از ادعای تقلب انتخاباتی او حمایت می‌کردند، به ساختمان کنگره آمریکا حمله کردند تا جلوی تایید پیروزی جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا در انتخابات ریاست جمهوری را بگیرند.

انتهای پیام

[ad_2]
مهمترین خبرهای روز

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

مونو پتاسیم فسفات ✔️ وارد کننده اصلی ⚡ قیمت رقابتی

مونو پتاسیم فسفات ✔️ وارد کننده کلیدی ⚡ قیمت رقابتی سولفات منگنز, مونو آمونیوم فسفات, …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.