خرید فن کندانسور چیلر

این نوع چیلرها تحت فشار منفی یا همان خلاء و به کمک مواد جاذب و مبرد عملیات سرمایش را انجام میدهند.

قیمت فن کویل چیلر

چیلرهای جذبی به علت بزرگتر و سنگین تر بودن معمولا (مخصوصا چیلرهای با ظرفیت بالا) در چند مرحله و با تجهیزات جدا از هم از کارخانه تا محل نصب حمل می شوند و سیال مبرد و جاذب آن نیز در محل نصب و پس از مونتاژ کردن تجهیزات ، درون چیلر پر می شود.

چیلر فن کویل دیواری

از شش آیتم بررسی شده ، چیلر تراکمی برتری محسوسی نسبت به جذبی دارد و به همین علت کاربرد آن در صنعت تهویه مطبوع و صنایع دیگر نسبت به جذبی وسیع تر است.

فن دمنده چیلر

این به دلیل است که از گاز مبرد کمتری برای سرد کردن آب و ایجاد هوای سرد و مطبوع برای فن کویلهای داخل ساختمان استفاده میکنند.

اگر دماي محيط خيلي كاهش يابد فشار كاندنسينگ پائين آمده و در زمان استارت مبرد كمي از طريق شير انبساط وارد اواپراتو ر ميشود.

ارسال شده تا با جاری شدن در لوله های این تجهیزات با هوای اطراف لوله ها تبادل حرارتی انجام داده و منجر به افزایش دمای هوای داخل ساختمان در فصل سرد گردد.

در این تجهیزات، آب گرم یا سرد با جاری شدن در لوله ها، با هوای اطراف لوله ها تبادل حرارتی انجام داده و دمای هوا افزایش یا کاهش می یابد.

مخازنی جهت گرم کردن آب برای مصارف بهداشتی (استحمام و شستشو و …) در موتورخانه تعبیه می شود که برای مثال دو نوع پر کاربرد آن منابع کویل دار و منابع دو جداره هستند که منابع دو جداره قیمت اولیه کمتری نسبت به نوع کویل دار دارند ولی راندمان نوع کویل دار بیشتر است.

فن کویل و چیلر

توجه به این امر که در بازار تجهیزات مرتبط با سیستم های سرمایشی و گرمایشی تنوع بسیاری است حتما با خود به این موضوع فکر کرده اید که کدام از یک دستگاه ها می تواند انتخاب درست و متناسبی جهت استفاده در پروژه شما باشد؟

در انواع دیگر چیلرهای جذبی از گرمای غیر مستقیم (گرمای در حال اتلاف) برای کار چیلر استفاده می شود و تمامی چیلرهای جذبی به علت داشتن برج خنک کننده مصرف آب هم دارند.

چیلرهای جذبی در توان برابر با چیلرهای تراکمی ، حدود ۴۰ تا ۶۰ درصد به مساحت بیشتری جهت نصب نیاز دارند و علت آن بزرگتر بودن تجهیزات چیلر جذبی (در توان برابر) نسبت به چیلر تراکمی است.

چیلرهای رفت و برگشتی، سانتریفیوژ و اسکرو از نوع چیلرهای تراکمی هستند که توان آن ها توسط الکتروموتور (در مواردی نیز توسط توربین بخار یا توربین گاز) تأمین می شود.

ولی چیلر تراکمی به صورت یکپارچه و با حمل و نصب آسان تر نسبت به نوع جذبی به محل مورد نظر حمل و سپس نصب می شود.

فن کویل مینی چیلر

این سومین تفاوت چیلر جذبی با تراکمی بود که تاثیر بسزایی در حمل و نقل و نصب آن نیز خواهد داشت.

چنانچه با ساختار و طرز کار انواع چیلرها آشنا نیستید ابتدا توصیه می کنیم که متن های زیر را مطالعه بفرمایید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره ساختار ، اجزا و طرز کار این چیلرها، متن های زیر را مطالعه کنید. جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره تفاوت چیلر تراکمی و جذبی و نیز شناخت انواع دستگاه های سرمایشی و گرمایشی دیگر مانند مینی چیلر هوا خنک ، اکونوپک ، پکیج یونیت ، زنت و …

قیمت فن چیلر

چیلرهای جذبی در دو نوع شعله غیر مستقیم (بازیافت حرارت اتلافی یک منبع حرارتی) و شعله مستقیم (شعله مستقیم یک منبع حرارتی مانند مشعل گازسوز) و چیلرهای تراکمی در دو نوع چیلر تراکمی آب خنک و چیلر تراکمی هوا خنک که با انرژی الکتریسیته کار می کنند ساخته می شوند.

فن سه فاز چیلر

بویلرها یا همان دیگ های آبگرم یا بخار داغ به مشعل های گازسوز یا گازوئیل سوزی مجهز هستند که از مخازن بزرگ جهت گرم کردن آب بهره می برند.

چیلر و فن کویل ابارا

سپس آبگرم یا بخار داغ به تجهیزات تبادل کننده حرارت بین آب و هوا مانند فن کویل ، شوفاژ ، هواساز ، سیستم گرمایش از کف و …

دستگاه های سنگینی مانند چیلر و بویلر باید بر روی پی ریزی های مستحکم، نصب شوند. فن کویل سقفی کابین دار ساران 600CFM مدل SRFCHE-600 تولید شده توسط گروه صنعتی ساران می باشد که فعالیت خود را از سال 1369 با نام تجاري “ساوت وي” و با تمرکز بر نصب، راه اندازی و ارائه خدمات حوزه تهویه مطبوع و تبرید آغاز نمود .

مینی چیلر فن کویل

ز این دستگاهها میتوان در فصلهای سرد سال برای گرمایش محیط بهره برد و در فصلهای گرم نیز از این دستگاهها برای سرمایش محیط استفاده میشود.

چیلر فن کویل

اگر شما نیاز به دمیده شدن هوای سرد در تابستان و دمیدن هوای گرم در فصول سرد سال دارید، فن کویل یک انتخاب خوب برای شما است.

چیلر فن دار

هواساز نیز سیستمی مشابه فن کویل ، اما به صورت مرکزی دارد. نوع جذبی شعله غیر مستقیم حدود ۵۰ درصد قیمت تمام شده بالاتر نسبت به نوع تراکمی و قیمت نوع شعله مستقیم آن حدود دو برابر قیمت نوع تراکمی در ظرفیت مشابه است.

خرید فن چیلر

به لحاظ عملکرد این دو نوع چیلر به دلیل نوع کندانسوری که در آن ها به کار می رود با هم تفاوت دارند.

فن کندانسور چیلر

چیلر دستگاه لیزر: به دلیل برشکاری فلزات، حرارت بسیار زیادی تولید می گردد که ملزم به استفاده از چیلر می باشند.

موتور فن چیلر

چیلر جذبی حدودا دو برابر چیلر تراکمی (در ظرفیت برابر) وزن دارد که باید در محل استقرار آن از زیر سازی های بسیار محکم تر و پر هزینه تر استفاده شود.

از این رو جنس این بدنه باید در برابر خوردگی و زنگ زدگی مقاومت داشته باشد به این دلیل انها را از جنس ورقهای اهنی ضد زنگ درست میکنند.

اما مینی چیلر ها بیشتر بصورت هوا خنک هستند، زیرا مینی چیلرهای هوا خنک، برج خنک کننده ندارند و به همین دلیل حجم بسیار کمی را اشغال می کنند و تنها تفاوت آن ها با چیلرها نیز، نبود برج خنک کننده است.

دستگاه چیلر در دسته دستگاههای تبریدی قرار دارند که به منظور تولید سرما و خنک سازی مورد استفاده قرار میگیرند.

چيلر تراکمی آب خنک دستگاهی است که حرارت را از مايع بر اساس سيکل تبريد تراکم بخار و يا جذبی می زدايد و همچنين استفاده از نيروی برق باعث عدم آلودگي هاي زيست محيطی در چيلر های تراکمی مي شود و برای مجتمع های بزرگ تجاری و اداری، مسکونی، بيمارستان ها کاربرد دارد.

اگر بخواهیم برج خنک کننده را حذف کنیم بایستی که از چیلر تراکمی هوا خنک (هوایی) استفاده شود که در این صورت ضمن حذف برج خنک کننده ، چیلر در موتورخانه نصب نشده و در فضای آزاد (مثلا بر روی بام) نصب می شود.

اگر ابعاد ساختمان مورد نظر کوچک تا متوسط باشد می توان به جای چیلر از دستگاه مینی چیلر استفاده کرد.

در بقیه حالات قطعا استفاده از چیلر تراکمی از ابعاد مختلف نسبت به جذبی بهینه تر و به صرفه تر خواهد بود.

زمانی که از یک مینی چیلر برای استفاده در مکانهای مسکونی صحبت میکنیم، تصور افراد به سمت تجهیزاتی همچون کولرگازی میرود.

یکی از اجزای اصلی سیستمهای تهویه هوای خانگی فن کویلها هستند که آب گرم از سمت دیگ و آب سرد شده چیلر توسط پمپها درون فن کویل جاریشده و درنهایت هوای فضای ساختمان مطبوع میشود.

در صورتی که مبرد گرما را به آب بدهد به آن کندانسور چیلر تراکمی آب خنک می گویند و در صورتی که مبرد گرما را به هوا انتقال بدهد به آن کندانسور، کندانسور هوا خنک گفته می شود.

مخلوط مبرد مایع و گاز با گرفتن حرارت آب، آب را بهشدت سرد کرده و این آب سرد به وسایل سرمایشی ساختمان و مراکز صنعتی نظیر فن کویل و هواساز منتقل میشوند.

در مناطق جنوبی کشور بیشتر پیشنهاد می گردد مبرد R134 بدلیل فشار کاری پایین آن استفاده گردد و همچنین در مناطقی که خوردگی در کویل های کندانسوری بوجود می آید می توان از کویل های بلو فین یا گلد فین استفاده نمود.

انرژی مورد استفاده در دستگاه چیلر تراکمی برای ایجاد آب سرد، انرژی الکتریسیته (برق) است. سوخت مورد استفاده در بویلر موتورخانه معمولا گاز طبیعی (گاز شهری) یا گازوئیل است که پس از احتراق سوخت در آن، حرارت سوخت از طریق سطوح فلزی به آب منتقل می گردد تا دمای آب افزایش یابد.

درقسمت بالای ساختمان این فشار مثبت میشود و هوای اتاق به میزانی زیاد از طریق دریچه پشت فن کویل و بدون کنترل، ازاتاق خارج میشود.

در واقع ترموستات وظیفه تشخیص کم یا زیاد بودن دمای موجود نسبت به دمای مورد نظر را دارد تا فرمان تغییر جریان ورودی را به فن کویل بدهد.

در واقع چیلر گرما را از محیطی گرفته و به محیط دیگری منتقل می کند. ارسال می شود تا در آنجا در اثر تبادل حرارت با هوا موجب کاهش یا افزایش دمای هوا شود.

مدار لوله کشی فن کویل برای انتقال آب سرد و گرم می باشد که آب سرد از یک دستگاه مرکزی (چیلر) تامین میشود و آب گرم میتواند از موتور خانه و یا دستگاه های مستقل مثل پکیج گرمایشی فراهم شود.  Data has ᠎been gen er ated with GS A  Co​nten t Gene ra᠎tor DE᠎MO.

چونکه برای در نظر گرفتن فضای موتورخانه کارفرمایان مجبور هستند که از فضاهای مفید ساختمان مثل پارکینگ کم کنند که قیمت هر متر مربع آن مبلغ بالایی را شامل می شود و هر چه چیلرها جمع و جورتر باشند به مساحت کمتری برای نصب نیاز خواهد بود.

علاوه بر مساحت ، ارتفاع چیلر جذبی نیز بین ۱٫۸ تا ۳ متر بلندتر از نوع تراکمی است و برای نصب آن باید فضای موتورخانه به اندازه کافی جا داشته باشد.

چیلر یا سرد کن ( Chiller ) دستگاهی است که حرارت را از مایع (معمولاً آب) بر اساس سیکل تبرید تراکم بخار یا جذبی میزداید.

دمای آب برگشت برج خنک کن بایستی ۵ درجه سانتیگراد با رفت اختلاف داشته باشد . اگر چیلر از نوع تراکمی هوا خنک باشد، به جای نصب در موتورخانه، بر روی بام ساختمان نصب می شود و به برج خنک کننده هم نیازی ندارد.

به این ترتیب قسمتی از افت فشار که بر شیرهای کنترل ترمینال ها تحمیل می شد به این شیر منتقل می شود .

این گاز وارد کندانسور شده توسط آب یا هوا، خنک می شود و به مایع تبدیل میگردد این مایع با عبور از شیر انبساط یا لوله موئین وارد خنک کننده(اواپراتور) که در فشار کمتری قرار دارد میشود.

یکی از بیشترین سوالاتی که در زمینه چیلر مطرح می شود در خصوص قیمت و خرید چیلر تراکمی هوا خنک است .

در این انتخاب علاوه بر هزینه، باید مصرف انرژی و آسیبهای زیست محیطی را هم در نظر بگیرید. در این بخش از مقاله انواع چیلر های جذبی را بر اساس شاخص های مختلف معرفی می کنیم.

در اینجا بیشتر به بررسی وب سایت فن کندانسور چیلر.

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

مونو پتاسیم فسفات ✔️ وارد کننده اصلی ⚡ قیمت رقابتی

مونو پتاسیم فسفات ✔️ وارد کننده کلیدی ⚡ قیمت رقابتی سولفات منگنز, مونو آمونیوم فسفات, …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.