خرید بال ولو مسترکول

خرید بال ولو – مسترکول
بال ولو

اما در صورت انتخاب این شیر اگر جریان پرفشار بود استفاده از شیر های توپی ترونیون (Trunnion) توصیه می­شود که می­تواند در فشارهای بالا عملکرد بهتری داشته و توپی و نشیمنگاه آن آسیب کمتری ببیند. در شیر های توپی معمولی عامل مسدود کننده یک گوی کامل می باشد اما در شیر های V Ball این عامل یک نیم گوی با لبهV شکل می باشد. نام دیگر این ولو هاon-offمی باشد.در حقیقت از این ولوها به صورت کلی نمی توان در سیستم های کنترلی استفاده کرد ولی با این وجود این ولو ها کاربرد فراوانی در صنایع مختلف دارند. حتی کاربرد شیر توپی یا بال ولو به قدری است که مطمئناً بارها با آن ها برخورد کرده اید زیرا از این شیرها در وسایل خانگی و لوله کشی های خانگی نیز استفاده می شود به عنوان مثال برای کنترل جریان گاز در خطوط لوله گاز خانگی به کار گرفته می شود. لازم به ذکر است در طراحی های پیشرفته این قطعات قابل تعمیر نیز هستند که این خود یک مزیت بزرگ برای این ولو ها به محسوب می شوند .در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا کاربرد های فراوان آن را برایتان توضیح دهیم.کاربرد های ولو توپیبال ولو یا ولو توپی از جمله ولوآلاتی می باشند که یقینا بارها با آن ها برخورد کرده اید.

Da​ta was gen​erat ed wi th t᠎he help of GSA᠎ Conte​nt᠎ G᠎en erator DE MO .

جنس بدنه شیرهای توپی معمولا از فولاد ساخته می شود و می توان جهت افزایش دوام بیشتر در مقابل خوردگی با آلیاژ نیکل پوشش شوند.تولید کنندگان بال ولو ( شیرهای توپی ) را به صورت فلنج دار، ساکتی و لب جوشی در کلاس های 150،300،600،900،1500،2500 تولید می کنند و در بازار خرید شیر توپی با برندهای ایرانی و خارجی موجود می باشد. جنس بدنه شیرهای توپی معمولا از فولاد ساخته می شود و می توان جهت افزایش دوام بیشتر در مقابل خوردگی با آلیاژ نیکل پوشش شوند.تولید کنندگان بال ولو ( شیرهای توپی ) را به صورت فلنج دار، ساکتی و لب جوشی در کلاس های 150،300،600،900،1500،2500 تولید می کنند و در بازار خرید شیر توپی با برندهای ایرانی و خارجی موجود می باشد . یک شفت کوتاه مانند یک دنباله که ترنیون (Turnnion) نامیده می شود، به بدنه نصب می شود. از انواع شیرهای بال ولو ، شیرهای کشویی پلی اتیلنی یا پلیمری است که به تازگی و در سالهای اخیر برای اولین بار توسط شرکت تولیدی پارس خاور قزوین تولید شده و به طور گسترده ای مورد استفاده قرار گرفته است.

به گونه ای که در صنایع متفاوتی از آن ها استفاده می شود.

بالو ولو یا شیر توپی (Ball Valve) نوعی از شیرآلات هستند که ربع گرد می باشد و به دلیل ساختمان و طراحی داخلی ساده ای که دارد، کاربرد بسیاری نسبت به سایر شیرها نیز در صنایع مختلف دارد. زیرا سرعت عملکرد آن ها بالا بوده و از طراحی و اصول ساده ای بهره می برند. به گونه ای که در صنایع متفاوتی از آن ها استفاده می شود. به گفته Metso Neles ، این پوشش برای مایعات خورنده در دمای متوسط استفاده می شود ، اما فقط باید با محیط مرطوب استفاده شود. اما بهترین گزینه برای عملیات هایی است که نیاز به دقت کمتری دارند. در نتیجه ، آنها به عنوان شیر خاموش محبوب هستند و به عنوان مثال شیر دروازه. بال ولو (شیر توپی) یک ولو روشن – خاموش یا شیر قطع جریان است. در این ولوها از یک گوی یا بال فلزی استفاده می شود که به صورت علامت بعلاوه، از یک سو کاملاً باز بوده و از یک سو مسدود است ، که برای برقراری جریان سیال کافی است سمت باز ولو در مسیر جریان قرار بگیرد. دو عدد حلقه با شیارهایی که درون آنها تفلون جهت آببندی قرار دارد-که به آن سیت-رینگ میگویند.

همچنین در صنایع مختلف نیز به خاطر کارایی بالای آن ها برای این ولو ها کاربردهای فراوانی در نظر گرفته می شود. برخی از اکچویتور های الکتریکی همچنین می توانند کنترل مدولاسیون را ارائه دهند که بال ولو را بین 0 تا 100٪ باز / بسته قرار می دهد. به منظور اجرای اتصالات جوشی، انتهای ولو ماشینکاری میشود تا بتوان آن را به راحتی درون لوله قرار داد. شيرهای دستی دارای يک چرخ يا اهرم دستی می باشند كه مستقيماً يا از طريق یک گيربكس به ساقه شير وصل می شوند. این دسته از شیرآلات با طراحی خاص خود، به عنوان یکی از ساده ترین طراحی ها برای قطع و وصل جریان سیال شناخته می شود و مورد استفاده قرار می گیرد. این طراحی ساده باعث کاهش هزینه های نصب ولو در خط جریان می شود. همان طور که در بالا اشاره کردیم این دسته از شیرها به دلیل ویژگی ها و طراحی خاصی که دارند کاربردهای متفاوت و بسیاری در صنایع مختلف دارند. همچنین بال ولو فولادی کلاس ۸۰۰ دو تکه و سه تکه می تواند گزینه ای بسیار مناسب برای شما به شمار رود.

 Post has been gen​er᠎at ed by G SA  Content  Generator DEMO᠎!

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

مونو پتاسیم فسفات ✔️ وارد کننده اصلی ⚡ قیمت رقابتی

مونو پتاسیم فسفات ✔️ وارد کننده کلیدی ⚡ قیمت رقابتی سولفات منگنز, مونو آمونیوم فسفات, …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.