جوشکاری آرگون؛ کاربردها و عوارض آن دانشنامه آهن آلات

جوشکاری آرگون؛ کاربردها و عوارض آن – دانشنامه آهن آلات
جوشکاری آرگون, جوش کاری آرگون, جوشکاری co2

حوضچه مذاب و قوس الکتریکی در دستگاه جوش co2 به راحتی قابل مشاهده میباشد که همین موضوع یک مزیت برای آن به حساب می آید. بالا بردن سرعت جوشکاری با گاز co2 قابل انجام است. سرعت جوشکاری علاوه بر تخصص جوشکاری در زمان کار به نوع تجهیزات بستگی خواهد داشت. این موضوع با توجه به نوع جنس و روش جوشکاری تعیین میشود، دستگاه جوش خریداری میشود و تورچ Co2 وسیله جانبی آن دستگاه می باشد. این امر باعث خواهد شد که مدت زمان برای تعویض و استارت زمان را از دست ندهید. اما این بدین معنی نیست که الکترود ها عمر دائمی دارند بلکه آنها پس از مدتی باید تعویض شوند. تورچ خود را بر اساس نیاز انتخاب کنید، در نظر بگیرید که تورچ ها به انواع مختلفی تقسیم میشوند. انتخاب الکترود تنگستن مناسب بر اساس قطر آن در جوشکاری به شدت جریان و نوع جریان برق ورودی (مستقیم یا متناوب) دارد. این نوع در داخل تورچ از دو شیلنگ رفت و برگشت آب استفاده شده است تا آب گردش نماید و موجب خنک شدن شود. جوش آرگون و co2 با این دستگاه بسیار لذت بخش بوده و همه کاره بودن این دستگاه موجب آنشده تا جوشکاران آرگون در جهان توجه ویژه ایی برای تجهیز کارگاه با یک دستگاه بجای چند دستگاه به آن داشته باشند.

جوشکاری آرگون

Th᠎is c onte᠎nt h᠎as  be en wri᠎tten wi​th t he help  of G SA Content Genera​tor DE​MO.

جوش کاری آرگون

آرگون خالص برای جوشکاری آلیاژهای آلومینیوم و منیزیم با فرآیند GMAW استفاده می شود، در حالی که در فرآیند GTAW، آرگون خالص برای همه فلزات کاربرد دارد. منبع قدرت در فرآیند جوشکاری با گاز محافظ که می تواند شامل منبع قدرت با ولتاژ ثابت ( CV) و نیز جریان ثابت ( CC ) باشد. فرآیند جوشکاری آرگون برای مقاطع فلزی سخت و غیرفلزی در تمام ضخامت ها به کار می رود. این محافظ در ساختمان های مسکونی و بر سر در خانه ها زیاد دیده میشوند و جلوه بسیار زیبایی را در کنار حفاظت از ساختمان به وجود می آورند.. جواب آن ساده می باشد، کنترل گرما توسط پدال پا این امکان را به جوشکار می دهد تا حرارت را کنترل کرده و از گرم شدن بیش از حد فلز و در نهایت ذوب شدن آن جلوگیری کند. از مزیت های دیگر نداشتن گل جوش در co2 برطرف کردن نیاز به فرزکاری می باشد که مشکلات کنده شدن رنگ بعد از رنگ کاری و به وجود آمدن زنگ آبه را مرتفع می سازد و همچنین در هنگام گرما و سرما و در مکان های مرطوب به دلیل نداشتن گل جوش قسمت های جوش خورده زنگ نمی زند و زنگ ابه پس نمیدهد و باعث افزایش استحکام و طول عمر حفاظ و زیبایی حفاظ و در نتیجه زیبایی بصری ساختمان می شود.

میزان فشار گاز داخلی کپسول بین 150 تا 200 بار می رسد.

به علاوه گرمای زیاد و مدت طولانی در گرما ماندن میتواند باعث گرمازدگی شود. اشعه ماورای بنفش میتواند باعث برق زدگی چشم شود (حتی در مدت کمتر از یک دقیقه). دستگاه جوش co2 نیازی به الکترود ندارد و توسط سیم جوش تغذیه میشود که همین موضوع میتواند روند جوشکاری را تا حد بسیار زیادی تسریع کند. کپسول گاز co2 بوسیله شیلنگ های مربوطه به دستگاه جوش co2 متصل میشود. در زمان جوشکاری گاز از کپسول وارد دستگاه و تورچ می شود و به عنوان گاز محافظ عمل می کند. سپس با باز کردن شیر سیلندر، گاز وارد دستگاه شده و از آن به شیلنگ های تورچ انتقال داده میشود و پس از فشردن دکمه تورچ جهت جوشکاری ، گاز رها شده و اقدام به جوشکاری می نماییم. مانومتر در جوشکاری استیل نقش تنظیم کننده میزار فشار لازم بار خروجی گاز دارد که در مسیر خروجی کپسول استفاده میشود . میزان فشار گاز داخلی کپسول بین 150 تا 200 بار می رسد. برای خرید یک فشارشکن که بتوان از کپسول استفاده کرد.

سیلندر گاز محافظ: یکی از وسایل مورد نیاز برای پیش بردن عملیات جوشکاری کپسول فلزی حاوی گاز محافظ است. اما اگر به تازگی وارد این حرفه شده اید، راه سختی را در پیش دارید. در این نوع جوشکاری از سیم Co2 استفاده میشود که به صورت حلقه ای به دستگاه متصل شده و وارد تورچ co2 می شود. متداول ترین استاندارد مورد استفاده برای GTAW، آرگون خالص ۹۹.۹۹۶ درصد است؛ این نوع آرگون یکی از کارآمدترین گازهایی است که جوشکاران می توانند از آن استفاده نمایند. از دیگر مزیت های جوش co2 می توان به نرم بودن این جوش اشاره داشت که بر اثر تکانهای شدید به راحتی نمیتوان نقاط جوش را از یکدیگر جدا نمود. گرانی تجهیزات و مواد مصرفی، به صرفه نبودن جوشکاری قطعات با ضخامت بیشتر از ۱۰ میلی متر، نرخ رسوب کم (حدود نیم کیلوگرم در ساعت)، سرعت کم جوشکاری، حساسیت زیاد به کثیفی درز جوش و محدودیت در محیطهای باز هنگام وزش ملایم باد از دیگر معایب جوشکاری آرگون است.

8. این دستکش ها از مقاومت مکانیکی بالایی برخوردارند.

در این نوع عملیات مواد با کمک حرارت بسیار زیاد و در بعضی مواقع بدون نیاز به وارد کردن فشار به یکدیگر اتصال پیدا می کنند. حفاظ با کیفیت تنها با استفاده از مواد اولیه مرغوب حاصل نمیشود بلکه از فاکتورهای حفاظ با کیفیت میتوان به طراحی و نیروی کار متخصص نام برد. در زمان خرید می توانید از تجهیزات اتومات استفاده کنید ، مثلا تورچ هایی وجود دارد که با فشار دادن شاسی تورچ اقدام به حرکت سیم جوش برای انجام جوشکاری می نماید. با این حال، اگر یک بطری آرگون تحت فشار را سوراخ کنید، ممکن است به دلیل آزاد شدن فشار، منفجر شود. 8. این دستکش ها از مقاومت مکانیکی بالایی برخوردارند. در نظر داشته باشید به روی تمامی تورچ ها دکمه یکسان نیست و با توجه به قابلیت های دستگاه شما ساخته خواهند شد. در زمان جوشکاری و استفاده از دکمه های تورچ می توانید به دستگاه دستور دهید که جوشکاری آغاز شده و سیم را به حرکت درآورد تا بتوانید به جوشکاری بپردازید. به همین دلیل استاده از تورچ co2 بیشتر مورد استقبال قرار خواهد گرفت. معمولا از این نوع جوشکاری در جهت کارهای زیاد مورد استفاده قرار خواهد گرفت تا مقرون به صرفه باشد. This has ​be᠎en gener᠎at᠎ed wi᠎th G​SA C ontent G ener at or D​emoversion!

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

مونو پتاسیم فسفات ✔️ وارد کننده اصلی ⚡ قیمت رقابتی

مونو پتاسیم فسفات ✔️ وارد کننده کلیدی ⚡ قیمت رقابتی سولفات منگنز, مونو آمونیوم فسفات, …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.