تجزیه و تحلیل فاضلاب یک چالش بزرگ برای محیط زیست ملارد است

[ad_1]

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ملارد با اشاره به چالش های زیست محیطی این شهرستان گفت: مهمترین چالش این شهرستان پالایشگاه کرج و شهرک صنعتی اشتهارد است.

مهناز مدیریان در گفت وگو با ایسنا وی درباره چالش های زیست محیطی شهرستان ملارد بیان کرد: شهرستان ملارد غربی ترین مرکز استان تهران است و در مجاورت منطقه البرز و مرکزی قرار دارد. از مهمترین چالش های این شهرک می توان به تصفیه خانه شهر کرج و شهرک صنعتی اشتهارد اشاره کرد. دومین چالش عمده شهر اخترآباد است که از آن به عنوان زمین بایر غرب تهران یاد می شود و در این منطقه زباله های شهریار، قم و ملارد جمع آوری می شود.

وی افزود: در طول 20 سال فعالیت این مرکز، توسعه مناسبی برای تاسیسات صورت نگرفته و زباله ها در داخل آن ریخته شده است. این مورد باعث شده این مرکز به عنوان یکی از آلوده ترین نقاط غرب تهران شناخته شود.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ملارد با بیان اینکه مشکل این مرکز گام به گام در حال رفع است، گفت: این اقدامات شامل رفع معضل زباله، سوزاندن زباله های قدیمی و انتشار گاز متان است. برای رفع این مشکلات روش هایی وجود دارد که نیاز به استفاده از ضایعات صفادشت و ملارد دارد.

وی ادامه داد: یکی دیگر از چالش های زیست محیطی پالایشگاه شهری صفادشت و پالایشگاه شهری صفادشت است که به عنوان یکی از بزرگترین کارخانه های خصوصی تولیدی تهران شناخته می شود و محصولات فولادی، قطعات خودرو، سلولزی، کالا، منسوجات، مواد غذایی و … را عرضه می کند. او در خودش جای دارد. 400 کارخانه در این شهرک وجود دارد که بارگیری این کارخانه ها باید بر اساس ظرفیت محیط شهری به ویژه تامین آب شهری باشد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ملارد با تاکید بر اینکه برای ساخت شهرک تجاری باید منابع آبی و ظرفیت های زیست محیطی در نظر گرفته شود، خاطرنشان کرد: حتی اگر آب حفاظت نشود، نباید از مصرف آب جمعیت ساکن در منطقه استفاده کرد. نادیده گرفته شد.” این موضوع به دلیل بالا بودن سطح آب اراضی شهریار و تهران و زمین خواری بی رویه حائز اهمیت است.

این مدیر افزود: همه شهرک های تجاری باید با ساخت یک کارخانه تولیدی شروع به کار کنند. ما همچنین نیاز به ساخت یک سرویس بهداشتی و کارخانه برای جمعیت 100 نفری را در نظر گرفتیم. واحدها مجوز ندارند مگر اینکه خشکشویی راه اندازی کنند. در حالی که این کار ضروری نیست، اما به دلیل نبود امکانات برای درمان شهرک، مجبور به انجام آن هستیم.

وی در خصوص استفاده از پساب کارخانه ها در چرخه آب گفت: تصمیم گرفتیم با توجه به شرایط محیطی از پساب های صنعتی برای بازیافت آب استفاده کنیم. صفادشت نیز نیازمند شبکه زباله و تاسیسات تصفیه است که محقق نشده است.

مسئولان افزودند: وضعیت تأسیسات پسماند موقت رو به بهبود است و در شهر صفادشت ساختمان حسین آباد به منطقه دیگری منتقل شده و ملارد در این زمینه بهبود یافته است. مرکز پسماندهای عفونی شهرستان ملارد که حاوی پسماندهای شهرهای قدس، ملارد و شهریار است نیز در حال پایش است و با وجود اینکه مکان آن نسبتاً ناامن است، بهتر است پسماندهای باکتریایی به زباله طبیعی تبدیل شوند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ملارد گفت؛ نخاله های ساختمانی و نخاله های ساختمانی نیز به دلیل مهاجرت شهری، ساخت ویلا، تغییر کاربری و تخریب زمین مشکلاتی را ایجاد کرده است. این موضوع به دلیل وجود دو حلقه چاه در شهرک باید مدیریت شود. کمیسیون پسماند شهرداری، شهرداری ملارد و صفادشت نیز موظف به نظارت بر دفع نخاله های ساختمانی هستند.

مسئولین در خاتمه در خصوص معضل زباله در ضلع غربی شهرستان ملارد افزودند: در ضلع غربی شهرستان مکانی برای درمان شهرستان وجود ندارد و متأسفانه ساریاسیاب و مارلیک باعث آبگیری شده است. مدیریت آب زیرزمینی بر عهده شهرستان ملارد است و نیاز است تا شرکت پسماند استفاده کامل از آب را انجام دهد.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

مونو پتاسیم فسفات ✔️ وارد کننده اصلی ⚡ قیمت رقابتی

مونو پتاسیم فسفات ✔️ وارد کننده کلیدی ⚡ قیمت رقابتی سولفات منگنز, مونو آمونیوم فسفات, …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.