بیانیه معاونت آموزشی دانشگاه علم و صنعت در خصوص اعتراضات جاری دانشجویی

[ad_1]

بیانیه معاونت آموزشی دانشگاه علم و صنعت در خصوص اعتراضات جاری دانشجویی

در پی اعتراض دانشجویان دانشگاه علم و صنعت در محوطه این دانشگاه و تصویر آن در برخی مکان ها و رسانه ها، نماینده فرهنگی و دانشجویی دانشگاه ابن دانش توضیحاتی را ارائه کرد.

به گزارش ایسنا، در روزهای گذشته شایعات ضد و نقیضی در خصوص تظاهرات اعتراضی در دانشگاه های امیرکبیر، تهران و علم و صنعت به گوش می رسید، اما عصر امروز چند تصویری از کمپین اعتراضی در دانشگاه علم و صنعت پخش شد. . دانشجویان با حمایت از دانشگاه مخالف بودند و معتقد بودند که این دانشگاه سیاست هایی را در مورد آنها اعمال می کند. در این ویدئوها دانش آموزان آهنگ های مختلفی را خواندند.
امروز تجمع امروز دانشجویان دانشگاه علم و صنعت به مخالفت با حراست این دانشگاه پرداخت و دانشجویان در این تجمع فریاد زدند: بترسید از امنیت ما همه با هم هستیم.
از سوی دیگر، دانشجویان دانشگاه علم و صنعت در بیانیه خود خاطرنشان کردند که فشارهایی از قبیل گسترش دامنه بحران برای ورود دانشجویان حتی خارج از دانشگاه وجود دارد و به عنوان رعب و وحشت برای دانشجویان لقب گرفته اند.
این اعتراض زمانی رخ داد که یکی از دانشجویان انجمن اسلامی دانشگاه علم و صنعت با حراست دانشگاه درگیر شد.
برای اینکه این اتفاقات در دانشگاه علم و صنعت بیفتد به دفاتر این دانشگاه رفتیم.
دکتر در گفت وگو با ایسنا، علیرضا معینی، معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه علم و صنعت خاطرنشان کرد: به عنوان مثال روی پل های خود این پیام را دادند که امنیت را چگونه مدیریت کنیم؟ یا “اقدامات متقابل امنیتی”. هدف از این پیام ها نیز جلب اعتراض دانشجویان به قانون است.
وی ادامه داد: همه می دانیم که دانشگاه مکان حساسی است و اگر افرادی بخواهند وارد دانشگاه شوند باید فرد شناسایی شود. حتی اگر دانشجو باشد برای حفظ امنیت و سلامت دانشجویان باید کارت پذیرش خود را به دانشگاه نشان دهد. اما این آگهی‌هایی که روی پل‌های خود تبلیغ می‌کنند که دانشجویان برای ورود به دانشگاه کارت نشان ندهند و تلاش می‌کنند دانشجویان را هدایت کنند، از قانون تبعیت نمی‌کنند.
مدیر فرهنگی و اجتماعی دانشگاه علم و صنعت با تاکید بر اینکه هدف این رسانه ها ترغیب دانشجویان به انجام تمام کارهایشان غیرقانونی است، خاطرنشان کرد: دانشجویی این فضای خشونت آمیز را در داخل دانشگاه به راه انداخته است. دانشگاه از نشان دادن کارت خود به حراست دانشگاه خودداری کرد و این اقدام در اواخر فروردین ماه صورت گرفت. این دانشجو پس از هر آموزشی وارد دانشگاه شد، متواری شد و دفاع دانشگاه می خواست هویت او را جویا شود. چون ابن می توانست خرابکار یا تروریست باشد. بنابراین حراست دانشگاه باید هویت افراد ورودی به دانشگاه را ردیابی کند. در واقع به نظر می رسد این نمایش از پیش طراحی شده است و شایعه کتک خوردن این پسر توسط پلیس کذب است.
دکتر افزود. معینی: در نهایت هر کشوری قوانین خاص خود را دارد، در دانشگاه های ما دانشجویی که می خواهد وارد دانشگاه شود باید مدرک تحصیلی خود را هنگام ورود نشان دهد یا حجاب و حجاب خود را حفظ کند. حداقل قوانین و مقررات جمهوری اسلامی.» یاا
مدیر فرهنگی و مطالعات اجتماعی دانشگاه علم و صنعت تاکید کرد: جوهره بحران فعلی دانشگاه این است که برخی از دانشجویان احساس می کردند خلاف قانون هستند و این افراد خوشحال هستند، هیچکس به آنها چیزی نمی گوید، این گونه رفتار می کنند. آنها مثل هرکسی میل به ورود به دانشگاه و چک نکردن هویت کسی که معمولاً عامل خشونت است و هیچ دانشجو، استاد و شخصی در هیچ چیز در دنیا نمی تواند این آشفتگی را بپذیرد.
وی با اشاره به ماجرای نگهبانی «آتش نشانان» در دانشگاه علم و صنعت، تصریح کرد: بیش از بیست سال است که نیروی انتظامی در حیاط موتورسیکلت بود، اما هیچ حفاظی نداشت. این کارکنان پردیس را با موتورسیکلت اداره می کنند تا در صورت بروز مشکل یا اضطراری در محوطه دانشگاه سریعا به آنها اطلاع داده و اقدامات لازم را برای رفع مشکل انجام دهند. گروهی از دانش آموزان در ماه رمضان دسته دسته جمع می شوند و سیگار می کشند، فقط این دوچرخه سواران به آنها هشدار می دهند. در واقع بیشتر برای حفاظت از دانشگاه است و در کشورهای خارجی برای حفاظت از دانشگاه گشت زنی در محوطه دانشگاه با موتور سیکلت یا ماشین انجام می شود.
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علم و صنعت با تاکید بر اینکه با بازگشت دانشجویان به دانشگاه، حفاظت امنیتی بیشتر نشد، گفت: وضعیت حجاب در دانشگاه علم و صنعت خوب است، اما به نظر می رسد. برخی از مردم خط را بیرون می‌کشند.» به عنوان مثال، دختر مدرسه‌ای که موهایش را فیروزه‌ای یا آبی رنگ می‌کند، موهایش را از کمد بیرون می‌کشد، از نشان دادن کارت مدرسه خودداری می‌کند و امیدوار است که به زور وارد دانشگاه شود، به نظر می‌رسد که این کار را انجام می‌دهد. برنامه‌های از پیش طراحی شده. هرگز بحث آزادی مطرح نیست و همه دانشجویان ما خوب هستند و دانشجو وارد این وادی ها نمی شود مگر اینکه از بیرون هدایت شود.
با توجه به ناآرامی‌های امروز دانشگاه علم و صنعت، دکتر. معینی گفت: امروز در پردیس هیچ ضرب و شتمی وجود ندارد و تعداد معترضان 30 یا 40 نفر نیست، اما بیشتر دانشجویان برای دیدن و تماشای فیلم آمده بودند. روشن است که تنها تعداد محدودی از این دانش‌آموزان با چند بازیکن کلیدی ارتباط داشتند.
او گفت: «ما همیشه از شکایات دانشجویان استقبال می کنیم. کافی است درخواست خود را برای صدور فوری مجوزها و رایگان بودن تریبون برای دانشجویان ارائه کنند.
معاون آموزشی دانشگاه علم و صنعت گفت: دانشجویان ما باید هوشیار باشند. زیرا دشمن از هر جهت در براندازی نظام جمهوری اسلامی شکست خورده است و اکنون می خواهد با دانشگاه و سوژه های متقلبانه به آرزوهای شوم خود برسد.
به گزارش ایسنا، بر اساس اعلام معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه علم و صنعت، این دانشگاه برای تمامی دانشجویان خود تریبون رایگان در نظر می گیرد تا نیازهای خود را مستقیماً به دفاتر دانشگاه ارائه کنند. .

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

مونو پتاسیم فسفات ✔️ وارد کننده اصلی ⚡ قیمت رقابتی

مونو پتاسیم فسفات ✔️ وارد کننده کلیدی ⚡ قیمت رقابتی سولفات منگنز, مونو آمونیوم فسفات, …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.