برش لیزری و کاربردهای دستگاه برش لیزری در تابلوسازی

برش لیزری و کاربردهای دستگاه برش لیزری در تابلوسازی
برش لیزر مس, دستگاه برش لیزر مس

اگرچه دگرسانی در سنگهای دیواره بهخوبی گسترش یافته است، اما هیچ مرز روشنی میان پهنههای دگرسانی و کانیسازی دیده نمیشود و معمولاً رابطهای تدریجی دارند. ازاینرو، هورنبلند مونزونیت پورفیری، هورنبلند مونزودیوریت پورفیری و پیروکسن مونزونیت پیش از کانیسازی پدید آمدهاند. زینولیتهای کوچک هورنبلند مونزودیوریت پورفیری در پیروکسن مونزونیت دیده میشوند. کانیهای کوپریت، کالکوسیت و کوولیت در پهنة سوپرژن دیده میشوند. مالاکیت، کریزوکلا، آتاکامیت، فیروزه و اکسیدهای آهن از کانیهای پهنة اکسیدان بهشمار میروند. کالکوپیریت با فراوانی 5/0 تا 5 درصد کانة اصلی مس در کانسار گزو بهشمار میرود. مقدار مولیبدنیت کمتر از 5/0 درصد است. به عبارت دیگر، مس یک بازتاب دهنده عالی برای پرتو لیزر است. ما می توانیم لیزر شکافهای صاف ، استنسیلها ، علائم ، نمونه های اولیه و قطعات ساختگی سفارشی را برش دهیم.ارائه دهنده خدمات برش لیزر در صفادشت کرج هستیم . هورنبلند دیوریت پورفیری دگرسانی ندارد و دیگر نفوذیها و کانیسازی مس را قطع کرده است. هورنبلند گرانیت و هورنبلند کوارتز مونزونیت پورفیری از تودههای عامل کانیسازی هستند. همة این سنگها را هورنبلند گرانیت و هورنبلند کوارتزمونزونیت پورفیری قطع کردهاند که با کانیسازی همزمان هستند. روزگاری صنعتگران و هنرمندان به نیروی بازو و چکش کاری های فراوان مس را به شکل دلخواه فرم میبخشیدند اما به لطف پیشرفت فناوری و ظهور تکنولوژی های نوینی مانند برش لیزر مس امروزه برشکاری و تولید قطعات مسی در اشکال گوناگون به سهولت مهیاست.

برش لیزر مس

صنعتگران در حوزه تولید محصولات و قطعات مسی با به کارگیری پرتوی لیزر باعث بهبود کارایی و تولید محصولاتی ظریف در این حوزه شده اند. در صنعت هوا فضا و تولید قطعات الکترونیکی به منظور سوراخکاری می توان از دستگاه برش لیزری استفاده کرد. قیمت دستگاه برش لیزری بسته به نوع دستگاه انتخابی، توان، ابعاد و اندازه آن متفاوت می باشد. برپایة بررسیهای Mahdavi و همکاران (2016)، تودههای آذرین درونی گزو ویژگی کالکآلکالن پتاسیم بالا نوع I دارند و در نمودار Nb در برابر Rb/Zr (شکل 6)، در قلمروی کمان فرورانش قارهای جای میگیرند. Hoskin, 2005) و Y دربرابر U/Yb (Grimes et al., خدمات برش لیزر مس 2009)، ترکیب زیرکنهای تودههای آذرین درونی کانهدار گزو در قلمروی ماگمایی و مرز پوستة قارهای و اقیانوسی جای دارد که نشان میدهد آنها از ماگمای سنگکرة قارهای و متاسوماتیسمشده با مذاب حاصل از ذوب پوستة اقیانوسی تبلور یافتهاند (شکلهای 4- A و 4- B). مالاکیت بسته به فراوانی کانیهای سولفیدیِ کانسار در بخش اکسیدان در پهنههای دگرسانی تودههای آذرین درونی پدید آمده است و گاه همراه با کریزوکلا و آتاکامیت دیده میشود. نتایج بهدستآمده برای ادامة بررسیهای اکتشافی ذخیرههای پورفیری کرتاسه در این بخش از کشور تأثیرگذار خواهد بود.  Data was cre​ated by GSA Conte​nt Gene​ra​tor DE MO.

بهدستآمده برای دانههای زیرکن دو ذخیره با اندازه متوسط کمربند کوهزایی آسیای مرکزی (ذخیرههای Erdenet و Tuwu-Yandong) بازه ای از 74 تا 332 نشان میدهند. مقدار عنصرهای فرعی زیرکن با تجزیة سطوح بدون میانبار یا دگرسانی در مقطع زیرکن بهدست آورده شده است. دگرسانی گرمابی گستردهای در منطقه روی داده است که شامل دگرسانیهای کوارتز-سریسیت-پیریت (QSP)، سریسیت- کلریت-کربنات (SCC)، آرژیلیک-سریسیت (AS)، پروپلیتیک (P) و کربناتی (C) است. دانهها در رزین اپوکسی محکم و سپس صیقل داده شدند تا سطوح داخلی آنها نمایان شود. این تکنولوژی در سال 1970 در صنعت هوا فضا جهت برش فلزاتی همچون تیتانیوم که برای ساخت بدنه ابزارهای هوایی همچون موتور جت ، موشک و فضا پیما ، مورد استفاده قرار گرفت و سپس با استفاده از گاز CO2 توانستند دستگاهی برای برش غیر فلزات همچون چوب یا پارچه فراهم سازند . اگرچه لیزر فایبر طیف وسیعی از مواد را برش می دهد اما برای برش غیر فلزات گزینه ای مناسب نیست. بعد از راه اندازی، تکنسین فروشنده، آموزش را آغاز خواهد کرد. در حالت کلی از مزایای این برش میتوان به خلاقیت در طراحی، انعطافپذیری و ایجاد طرحهای پیچیده، دقت بسیار بالا، سرعت بالا، قیمت پایین، بالابودن کیفیت لبه برش، داشتن کمترین ضایعات و عدم ایجاد تغییرات در ساختار فلز اشاره کرد.

دستگاه برش لیزر مس

این مزایا عبارت اند از انعطافپذیری و ایجاد طرحهای پیچیده خلاقیت در طراحی، عدم ایجاد تغییرات در ساختار فلز، قیمت پایین، دقت بسیار بالا، داشتن کمترین ضایعات و پرتی، سرعت بالا، بالا بودن کیفیت لبه برش، دقت یکسان در برشهای تکراری، انجام برش به شکل سری، تولید همزمان قطعاتی با ضخامت یکسان بصورت همزمان و حذف چند مرحلهای روند تولید. دستگاههای برش لیزر مورد استفاده در مجموعه صنعتی شیت لیزر به دلیل به روز بودن نیاز به حرارتدهی بالا ندارد بنابراین احتمال خمیدگی لبههای قطعه به صفر رسیده و پس از برش دیگر نیازی به فرآیندهای پلیسهگیری وجود ندارد. برش فلز مس با استفاده از دستگاه برش لیزر امکان پذیر است اما استفاده از این روش برای مصرف کنندگان به صرفه نیست؛ زیرا مس به دلیل خاصیت انعکاس نور، قدرت جذب کمی از اشعه مادون قرمز را دارد. فلز برنج از سخت ترین فلزاتی است که در صنایع مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد و به همین دلیل اگر نیروی انسانی قصد برش آن را داشته باشد، باید انرژی زیادی را صرف کند. فراموش نکنید که اتفاق یکبار می افتد و اگر همین اتفاق زمانی واقع شود که اپراتور در کنار دستگاه حضور ندارد، حوادث جبران ناپذیر خواهند بود. حال می خواهیم در مورد عملکرد دستگاه برش لیزر فلزات صحبت کنیم تا مشخص شود که این دستگاه بر اساس چه مکانیزمی اجرا می شود. ​Data has ᠎been cre​at​ed by G᠎SA ᠎Content Ge nerator ᠎DEMO.

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

مونو پتاسیم فسفات ✔️ وارد کننده اصلی ⚡ قیمت رقابتی

مونو پتاسیم فسفات ✔️ وارد کننده کلیدی ⚡ قیمت رقابتی سولفات منگنز, مونو آمونیوم فسفات, …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.