بررسی تأثیر اسلام انقلابی بر چشم انداز سیاسی منطقه

[ad_1]

اداره کل هنرهای نمایشی با همکاری دانشکده هنر و معاونت پژوهشی دانشگاه میزبان وبینار بین المللی «تأثیر انقلاب اسلامی ایران بر هنرهای نمایشی منطقه» در قانون اساسی است. . هفته زیارت اسلامی

به گزارش ایسنا که به تبلیغات عمومی اداره کل هنرهای نمایشی اشاره می کند، هنرمندان و پژوهشگران بسیاری از کشورهای سوریه، عراق و لبنان و همچنین بسیاری از چهره های مشهور ورزشی کشورمان در یک وبینار بین المللی به بیان دیدگاه های آنها با موضوع «تأثیر انقلاب اسلامی بر نظام منطقه ای».

در این وبینار بین المللی که همزمان با هفته هنر انقلاب اسلامی از ساعت 16 الی 18 روز چهارشنبه 24 فروردین ماه به همت دفتر امور بین الملل اداره کل هنرهای نمایشی و با همکاری دانشکده هنر و هنر برگزار می شود. معاون پژوهشی دانشگاه سوره با حضور منتقدان نمایشی، نعیمه حسوکی از سوریه، جبار حسین صبری از عراق، رضا حسن اسکندر از لبنان، علی ظاهر از لبنان و کوروش زارعی از کشورمان به ارائه دیدگاه‌های خود می‌پردازند.

نعیمه حسوکی یکی از هنرمندان و پژوهشگران عرصه فرهنگ و هنر سوریه است که دکترای خود را در رشته زبان و ادبیات فارسی در دانشگاه تربیت مدرس به پایان رسانده است. وی فارغ التحصیل زبان و نویسندگی عربی از دانشگاه حلب است. او مقالات زیادی از ایران تا عربستان در مجله سوری «سجسور ثقفیه» نوشته است.
جبار حسین صبری یکی از کارشناسان و پژوهشگران برجسته در زمینه سینما در عراق است که دکترای فلسفه خود را از دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه بغداد دریافت کرده است.

او علاوه بر نویسندگی، ترجمه و کارگردانی تعدادی داستان در صحنه تئاتر و نگارش برخی کارهای پژوهشی در بخش‌های مختلف تئاتر، در حوزه نقد نیز قوی است. دریافت جایزه بهترین تالیف برای بازی «حلبچه القلب» در جشنواره السلام، به عنوان عضوی از اتحادیه نویسندگان عراق، مؤسس باشگاه تئاتر کانون نویسندگان عراق، نماینده مؤسس فرهنگ و هنر عراق. مرکز هنری، کارشناسان بررسی ادبی و تماشای داستان ها به نمایندگی از سینما و تئاتر وزارت فرهنگ عراق، نماینده هیئت داوران تئاترها و جشنواره ها و مسابقات ادبی مختلف، مشاور علمی مجله الخشابه در حوزه هنری و کارایی. بسیاری از داستان های خاص در بخش های مختلف سرگرمی بخشی از تاریخ فرهنگی و هنری آن است.

رضا حسن اسکندر از لبنان یکی دیگر از شرکت کنندگان در این وبینار است، وی دارای مدرک پزشکی در رشته تحقیقات تجربی است و در حال حاضر در دانشگاه هایی مانند دانشکده هنرهای زیبا و معماری بیروت و دانشکده ارتباطات بیروت مشغول به تحصیل است. این محقق ضمن فعالیت در زمینه های مختلف تولید فیلم و تلویزیون، نویسندگی، تدوین و ضبط، دستورات دیگری نیز دارد.

علی ظاهر از لبنان نیز یکی از کارشناسان برجسته در زمینه هنر، رسانه و گردشگری لبنان است. علاوه بر مدیریت و سازماندهی طیف گسترده ای از پروژه های هنری، رسانه ای و گردشگری، در کمیته های داوری هنرها و رسانه های مختلف اجرا می شود. در لبنان، سوریه، مصر، ترکیه و تونس. قطر، امارات و ایران حضور داشتند. همچنین همکاری در فیلم ها و برنامه های تلویزیونی کشورهای مختلف از دیگر فعالیت های این کارشناس در حوزه فرهنگ و هنر است.
کوروش زارعی همچنین از هنرمندان و سینماگران برجسته کشورمان است که در سال‌های اخیر علاوه بر نویسندگی، بازیگری، کارگردانی در بسیاری از سینماها، تلویزیون‌ها و سینماها، آثار مختلفی را در کشورهای مختلف و مضامین انقلاب و مقاومت سازماندهی کرده است. استقبال خوبی از سوی مخاطبان شد. وی علاوه بر کارهای هنری و پژوهشی در صنعت تئاتر، مدیریت مرکز هنرهای نمایشی سازمان تبلیغات اسلامی را نیز بر عهده داشت.
این وبینار از ساعت 16 روز چهارشنبه 24 فروردین ماه به صورت زنده از شبکه ایران تئاتر پخش می شود.

لازم به ذکر است که چند روز پیش دو وبینار «زیبایی شناسی تئاتر انقلاب اسلامی» به قلم فرزاد معافی غفاری، پژوهشگر و مدرس دانشگاه و سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین عبدالحسین خسروپناه، محمدعلی خبری، هوشنگ برگزار شد. توکلی و محمود فرهنگ و «نقش محلات در تئاتر انقلاب» به دبیری سعید اسدی، مدرس دانشگاه و مدیر دفتر انتشارات و پژوهش اداره کل هنرهای نمایشی با حضور علی رضایی از استان هرمزگان، جهانشیریار احمدی. از استان بوشهر، رضا میر معنوی از گیلان، احمد سپاسدار از استان فارس، منصور حیدری از استان آذربایجان شرقی هنرمندان و پژوهشگران سرزمین سینمای استان ها به مناسبت «هفته هنر انقلاب اسلامی» به مخاطبان اهدا شد. “.

انتهای پیام/

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

مونو پتاسیم فسفات ✔️ وارد کننده اصلی ⚡ قیمت رقابتی

مونو پتاسیم فسفات ✔️ وارد کننده کلیدی ⚡ قیمت رقابتی سولفات منگنز, مونو آمونیوم فسفات, …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.