با ما همراه باشید (2)

با ما همراه باشید
اواپراتور صفحه ای

یک سیال مایع وارد دسته ای از لوله ها ( کویل ) شده و چون فشار پایینی دارد ، با جذب کمترین حرارت از سیال اطراف لوله ها به نقطه جوش خود رسیده و بدین ترتیب از حالت مایع به حالت گاز تغییر فاز می دهد . مجموعه این تیوبها به دسته لوله نیز معروفند. در این دسته از اواپراتورها چندین صفحه به گونهای در امتداد یک دیگر قرار میگیرند که یکی در میان، مبرد و سیال خنک شونده از آنها عبور میکند. با تشکر از اعتماد شما، فروشگاه اینترنتی بامین تهویه تصاویر،اطلاعات فنی و مشخصات انواع اواپراتور صفحه ای را جهت مقایسه و خریدی مطمئن در اختیار مشتریان محترم قرار داده است. تهویه مطبوع ماخ طراح و سازنده انواع کندانسور و اواپراتور چیلر در طرح ها و ظرفیت های گوناگون و مطابق با نیاز هر پروژه است. یکی دیگر از انواع مبدلهای حرارتی، نوع صفحهای آن است. سیال مایع را از داخل لوله ای پر پیچ عبور می دهدو از اطراف لوله هوا به وسیه فن جریال پیدا می کند به همین دلیل به آن اواپراتور هوایی (فن دار یا خشک) می گویند. بافل ها نقش نگهداری از لوله و حذف لرزش ناشی از حرکن مبرد در آن ها و ایجاد حرکت مارپیچ در سیال برای افزایش راندمان انتقال حرارت را دارد.

اواپراتور صفحه ای

چون تشکیل برفک بر روی کویل های، سرد کننده های هوایی که در درجات حرارت پایین کار میکنند غیر قابل اجتناب است و تشکیل برفک موجب محدود شدن مجرای بین پره ها و کند شدن جریان هوا در روی کویل میشود بایستی برای به حداقل رساندن احتمال محدود شدن جریان هوا در اواپراتور طرح شده برای کاربردهای با دمای پایین، فاصله پره ها بیشتر و تعداد رساندن احتمال محدود شدن جریان هوا در اواپراتور طرح شده برای کاربردهای با دمای پایین، فاصله پره ها بیشتر و تعداد آنها کمتر باشد (در حدود ۸۰ تا ۲۰۰ پره در هر متر) ولی در کویل های تهویه مطبوع و سایر کاربردهایی که در آنها دمای سطح کویل از دمای انجماد بالاتر است به دلیل عدم تشکیل برفک، پره ها حتی با فواصل ۸/۱ متر نیز چیده میشوند. روشی که بیشتر در انتخاب مسیرهای عبوری مبدل حرارتی مورد استفاده قرار می گیرد، مشخص کردن محدوده افت فشار قابل قبول می باشد و این امر به سازنده این اجازه را می دهد تا پیشنهاد لازم جهت ترتیب مسیرهای بهینه برای بارگذاری و تجهیزات تحت نظر را ائه دهد. مبدل حرارتی صفحه ای(HISAKA) با ضریب انتقال حرارت کلی بسیار بالا، توان سرمایی قابل توجهی را در کمترین افت فشار تامین می نمایند و باعث افزایش COP در سیکل سرمایی می گردند. This po st w᠎as created with GSA C on᠎tent  G​en erat or D emov᠎er᠎sion !

افت فشار : بهتر است فضای کافی برای گردش و چرخش سیال اطراف کویل فراهم شود تا از افت زیاد فشار ورودی و خروجی جلوگیری شود. اختلاف دما :برای آنکه مایع درون کویل بطور کامل تبخیر شود لازم است سیالات درون و اطراف کویل به حد کافی اختلاف دما داشته باشند. کویل لوله ای بزرگ سقفی که با جریان طبیعی هوا عمل سرد شدن را انجام میدهد بیشتر در اتاقهای نگهداری محصولات منجمد و سردخانه ها برای سرد کردن مقادیر زیادی هوا با سرعت جریان کم بکار میرود. گرچه کارایی اواپراتور لوله ای و صفحه ای در تمام دماها و در طرحهای متنوع، رضایت بخش میباشد معمولا برای سرد کردن مایعات و هوا در محیطهایی که دمای فضا تا زیر ۱ درجه سانتیگراد کاهش میابد و جلوگیری از تشکیل برفک در روی سطح اواپراتور امکان پذیر نیست، مورد استفاده قرار میگیرد. این خیسی عملاً همان بخار آب پیرامون لیوان است که به خاطر تماس سطح سرد لیوان در فرایند تقطیر به قطرات آب تبدیل شده است. چند ثانیه پس از قرار دادن لیوان آب یخ در هوای محیطی سطح بیرونی لیوان خیس و مرطوب میشود.

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

مونو پتاسیم فسفات ✔️ وارد کننده اصلی ⚡ قیمت رقابتی

مونو پتاسیم فسفات ✔️ وارد کننده کلیدی ⚡ قیمت رقابتی سولفات منگنز, مونو آمونیوم فسفات, …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.