اولیانوف: کمیته ایران امروز در حال بررسی آن است

[ad_1]

نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی در وین اعلام کرد که این شورا در نشست امروز خود درباره مسائل مربوط به ایران بحث و گفتگو خواهد کرد.

به گزارش ایسنا، میخائیل اولیانوف، نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی در وین، دقایقی پیش در صفحه توئیتر خود نوشت: امروز این هیات در دستور کار رئیس آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره ایران درباره ایران بحث می‌کند.

نشست شورای حکام در ایران در پی سفر اخیر رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی در ایران برگزار می شود.

گروسی در نشست خبری دیروز پس از نشست افتتاحیه شورای حکام گفت که توافقاتی در ایران در مسیر پیش رو حاصل شده است که به طور کلی رضایت بخش است.

وی پیش از این سفر خود به ایران و مذاکره با مقامات سازمان انرژی اتمی و وزارت امور خارجه ایران را «ثمربخش» توصیف کرده بود.

گروسی در سخنان افتتاحیه خود در جلسه کمیته دیروز سرپرست معاونت امور خارجه گفت: آژانس تا 23 فوریه 2021 اجرای تعهدات هسته ای ایران ذیل برجام را تایید و نظارت کرده است. با این حال، از آن زمان، این اقدامات به شدت تحت تأثیر تصمیم ایران برای تعلیق اجرای تعهدات هسته‌ای خود تحت برجام، از جمله پروتکل الحاقی بوده است.

بر اساس توافقات انجام شده با مقامات ایرانی در پایان سال، مدیرکل آژانس گفت: پس از مذاکرات خوب با معاون رئیس جمهور جمهوری اسلامی در 15 دسامبر 2021، توافق شد که استانداردهای جدیدی در نظارت وجود داشته باشد. و نظارت بر این دفتر. تجهیزات تحت برجام.» این به آژانس اجازه داد تا دوربین‌های مدرسه کرج را مجدداً نصب کند و تمامی رسانه‌ها و دوربین‌های مرتبط با برجام را در سراسر ایران جایگزین کند.

گروسی درباره سفر قبلی خود که اکنون در ایران است، گفت: «همانطور که می بینید، بیانیه مشترک توافق شده با ایران در روز شنبه مجموعه اقداماتی را که باید در چند ماه آینده برداشته شود، مشخص می کند.

وی ادامه داد: این دفتر مشتاقانه منتظر نظرات مکتوب در تاریخ 20 مارس (29 مارس) است، از جمله بیانیه های حمایتی، در مورد سؤالات مطرح شده توسط دفتر که توسط ایران مورد بحث قرار نگرفته است، و در مورد موضوعات خاص در مکان های خاص. ، اخذ شده. ما چیزهای زیادی در پیش داریم. ما آماده ایم.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

مونو پتاسیم فسفات ✔️ وارد کننده اصلی ⚡ قیمت رقابتی

مونو پتاسیم فسفات ✔️ وارد کننده کلیدی ⚡ قیمت رقابتی سولفات منگنز, مونو آمونیوم فسفات, …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.