افشاگری های کنفرانس شمس و مولانا به نمایش درآمد

[ad_1]

با راه اندازی اطلاعیه های هشتمین همایش بین المللی شمس و مولانا و پنجمین جشنواره ملی شمس و مولانا در شهرستان خوی، فراخوان این دو رویداد در سطح ملی و بین المللی مطرح شد.

به گزارش ایسنا، همایش بین المللی و جشنواره ملی شمس و مولانا به همت شهرداری و شورای اسلامی شهر و با همکاری استانداری آذربایجان غربی و خوی و کمیسیون ملی یونسکو-ایران و موسسه هر ساله در خوی برگزار می شود. گروه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی، دانشگاه علامه طباطبایی، انجمن هنر با مفاخر ملی، دانشگاه های تبریز، ارومیه، اصفهان، پژوهشکده حکمت و فلسفه و ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و رادیو آذربایجان مرکزی و تلویزیون در مراسم بزرگداشت شمس و مولانا در خوی که آرامگاه شمس الدین محمد بن علی بن مالک داد تبریزی در 7 و 9 مهرماه برگزار شد.

کاظمی فرماندار خوی در مراسم افتتاحیه همایش بین المللی و جشنواره ملی شمس و مولانا که در شورای اسلامی شهر خوی برگزار شد، شمس و مولانا را اسطوره های عرفانی و ادبی جهان دانست و گفت. : از نظر شعر و سخنرانی نگفتند، علنی نشدند. مولانا و شمس پژوهشگران و دانش پژوهان تعلیم و تربیت هستند که امروزه مردم به آنها نیاز دارند.

افشاگری های کنفرانس شمس و مولانا به نمایش درآمد

وی آرامگاه شمس تبریزی در خوی را فرهنگی غنی توصیف کرد و گفت: باید تلاش بیشتری برای نشان دادن عمق و غنای فرهنگ اسلامی ایران از طریق شمس و مولانا داشته باشیم و تمام تلاش خود را برای اعتلای فرهنگ و هنر به کار بگیریم.

سجاد چهره آرای رئیس شورای اسلامی شهر خوی نیز با اشاره به ابتکار یونسکو برای ثبت هشتصدمین سالگرد اجلاس سران شمس و مولانا در سال های 2022 و 2023 میلادی مطابق با 1401 میلادی، 1402 میلادی به نام شمس و مولانا، و تأسیس خوی به عنوان دارالقرر. تبریز زادگاه شمس تبریزی گفت: امسال و سال آینده محور برنامه های بزرگداشت شمس و مولانا در سراسر جهان خواهد بود و در نتیجه شهر خوی یاد دیدار شمس و مولانا را گرامی می دارد. با عنوان “جلسه دو دریا” با هماهنگی کمیسیون ملی یونسکو-ایران.

وی طرح «خط عرفان» با هدف ارتباط فرهنگی هنرمندان، پژوهشگران و پژوهشگران خورشیدی در شهرهای بلخ، نیشابور، تبریز، خوی و قونیه و همچنین شهرهای شیراز و اصفهان را یکی از مهمترین پروژه‌ها دانست. مهم. برنامه و جشنواره امسال همایش گفته می شود هنرمندان، پژوهشگران و دست اندرکاران شهری در هشتم مهر و جشنواره ملی موسیقی که از هفتم آبان ماه در خوی برگزار می شود، سهم بزرگی خواهند داشت.

افشاگری های کنفرانس شمس و مولانا به نمایش درآمد

نصرالله پور شهردار خوی در این مراسم با اشاره به رشد مستقیم روایت فرهنگی در بدهی های دولت خوی گفت: در سال 1401 با سیاست های معرفتی و مشارکتی امیدواریم بتوانیم خوی را از طریق فرهنگی بیشتر معرفی کنیم. مالکیت و برنامه های هنری.”

وی تاریخ و فرهنگ خوی را با توجه به آثار تاریخی و باستانی فراوان و فرهنگ و معنویت آن بسیار والا دانست و گفت: متأسفانه نتوانسته ایم در شناخت این نقطه از کشورمان ایران موفق باشیم. همانطور که هست. باید.”

وی آرامگاه شمس تبریزی در خوی را نقطه عطف مهمی برای توسعه امکانات فرهنگی و گردشگری و توسعه اقتصادی منطقه عنوان کرد.

افشاگری های کنفرانس شمس و مولانا به نمایش درآمد

هشتمین همایش بین المللی شمس و مولانا در 9 محور اصلی صلح، مدارا و زندگی مسالمت آمیز با هم از دیدگاه شمس و مولانا، آزادی و آزادی از دیدگاه شمس و مولانا، جزئیات نوشته های شمس از زبان های مختلف، ادبیات. ، تاریخ. فرهنگ، نگاه اجمالی شناختی و روان‌شناختی، منابع عرفانی، فکری و ذوقی شمس تبریزی، شرایط و بررسی‌های مربوط به شمس تبریزی در کشورهای مختلف جهان، شرح‌های گوناگون دیدار شمس و مولانا در ادبیات تاریخی، سفر، بزرگداشت‌ها و آثار ادبی. نزدیک به قرن هفتم، شمس و مولانا از اندیشه‌ها، آموزه‌ها و اندیشه‌های یکدیگر درباره نظام حکمت و تعالیم شمس و مولانا و نسخه پژوهشی نوشته‌های شمس در هفتم و هشتم مهر 1401 و پنجمین جشنواره ملی شمس. نخستین جشنواره موسیقی ایران با محوریت موسیقی سنتی با گروه‌های مختلف 7 تا 9 آبان ماه امسال در شهرستان خوی به میزبانی موسسه شمس تبریزی، شهرداری خوی و شورای اسلامی شهر خوی برگزار می‌شود.

فراخوان این دو رویداد ملی و بین المللی در کنفرانس قابل مشاهده و در وب سایت http://shamstabrizi.ir، http://conf-shams.ir و http : //www.jashnvareh-shams.com درج شده است. .

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

مونو پتاسیم فسفات ✔️ وارد کننده اصلی ⚡ قیمت رقابتی

مونو پتاسیم فسفات ✔️ وارد کننده کلیدی ⚡ قیمت رقابتی سولفات منگنز, مونو آمونیوم فسفات, …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.