اجرای برنامه «مهاجر» برای اعتیاد مبتنی بر مراکز درمان فراگیر

[ad_1]

ایسنا/ کرمان رئیس کل دادگستری ناحیه کرمان در پنجمین روز از سال 1401 از اقامتگاه ها، مراقبت و درمان اعتیاد ماده 16 سپاه ثارالله و بهزیستی بازدید و با مسافران این مراکز دیدار کرد.

یدالله موحد با نمایندگان مرکز کرامت و بهزیستی سپاه دیدار و درخواست های آنان را ارائه کرد، سپس موضوع آب شرب در مرکز کرامت سپاه بررسی شد.

وی تاکید کرد: مأموران فنی با رعایت دستورالعمل ها و بخشنامه های بازپروری و تماس مجدد با افرادی که اقدام به خرید و فروش مواد مخدر می کنند به وظایف خود عمل کنند در غیر این صورت احتمال قصور در اقدامات افسر توسط دادستان رسیدگی می شود.

وی افزود: توانمندسازی بهبود یافتگان از اعتیاد به ویژه افراد معتاد و ایجاد شغل برای آنها برای اثربخشی برنامه های پیشگیری و کنترل مواد مخدر ضروری است.
نماینده عالی قوه قضائیه در استان کرمان تصریح کرد: دستگاه های ذیربط برای افرادی که در مسیر بازپروری و ترک اعتیاد مانند مناطق کم برخوردار هستند، مشوق هایی در نظر بگیرند تا شغل و کسب و کار به کیفیت بهتری برسند. زندگی
موحد افزود: ساماندهی معتادان به ویژه معتادان صرفاً معرفی آنها به مراکز ترک اعتیاد نیست.
وی از برگزاری کلاس های طرح آموزش ایرانی «مهاجر» ترک اعتیاد مستقر در بخش های مراقبت ویژه (فصل شانزدهم) توسط معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمان خبر داد و گفت: همزمان با این دوره ها، «مهرانه» کلاس هایی برای خانواده های در حال ابتلا به اعتیاد با حضور متخصصان حوزه ترک اعتیاد در منطقه برگزار می شود.
معاون دادگاه عالی ناحیه کرمان بیان کرد: در سال گذشته 6 دوره آموزش خارجی در اردوگاه بهزیستی، 3 کلاس در قرارگاه افتخار و 1 کلاس در کمپ موضوع 16 و بم برگزار شد.
موحد با بیان اینکه حدود 204 معتاد بهبودیافته در دوره های مسافرتی شرکت کرده اند، گفت: 6 دوره مهرانه برای خانواده های 40 نفره معتاد ایجاد شده است.
گفتنی است این بازدید با حضور رئیس دادسرای دفاع و اطلاعات استان کرمان همراه بود. بازدید از مراکز، مراقبت و درمان اعتیاد طبق ماده 16 برای حفظ حقوق مصرف کنندگان و مهاجران این مراکز.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

مونو پتاسیم فسفات ✔️ وارد کننده اصلی ⚡ قیمت رقابتی

مونو پتاسیم فسفات ✔️ وارد کننده کلیدی ⚡ قیمت رقابتی سولفات منگنز, مونو آمونیوم فسفات, …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.